Saç Ekimi Teknikleri

Saç Ekimi Teknikleri

Saç Ekimi Teknikleri

Bizi Takip Et


 

Daha önce tanımlanmış olan FUT yönteminden farklı olarak bu yöntemde foliküler üniteler doğrudan derinin kök seviyesinden çıkarılır. Bu yöntem “non-invasive” olarak bilinir. FUE’de donör alanda neşter kullanılmaz, dikiş atılmaz ve köklerin alındığı bölgede gözle görülür bir iz kalmaz. FUE’de ve FUT’ta çıkarma yöntemleri farklıyken elde edilen köklerin yeni yerlerine yerleştirilmesi tamamen aynıdır. Bizim kullandığımız yöntem esas olarak Dr. Ray Woods’un ilk defa ortaya attığı ve Dr. William Rassman’ın geliştirdiği F.O.X. olarak da bilinen tekniğe dayanır.

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu`nun (FUE) seçilmesi gereken durumlar:

1. Operasyondan sonra zaman zaman başın tamamı traş edilmek isteniyorsa FUE tedavisi uygundur. Saçın 0.5 cm den kısa olması durumunda donör alandaki ince iz belli olabilir.
2. Az miktarda saç kökünün saçlanması istenen alana yeteceği durumlarda kliniğimizde FUE yöntemi tercih edilmektedir. Sadece şakak açıklığı bulunan kimselerde veya yanık ve iz tedavisinde FUE uygun bir yöntemdir.
3. Yeterli verici alana sahip olunmadığında. FUE verici kaynağı alanını önemli ölçüde genişletir. Özellikle nakil işlemi için vücudun diğer bölgelerinden kök alabilme olanağı köklerin sayısını büyük ölçüde arttırır.
4. Çok genç ve cilt elastikiyeti çok yüksek hastalar geniş skar geliştirme eğiliminde olduklarından FUE tercih edilir.

FUE mi? FUT mu? Yoksa bu iki yöntem birleştirilebilir mi?

Her iki yöntemin de başka bir bölgeden alınan kökleri kullanıma hazır hale getirip, seyrelmiş veya saçsız bölgelere nakletme yöntemlerinin geçerli gerekçeleri ve nedenleri vardır.

Saç ekim işlemindeki mükemmel kozmetik sonuçlara ulaşmak bazı faktörlere bağlıdır. Oluşturulacak saç çizgisinin doğal saç çizgisine birebir olarak belirlenmesi, nakledilen saçların büyüme oranı ve nakledilen saçların sıklığı başarılı bir sonuç için önemli kriterlerdir. Bunlar FUE yada FUT seçiminde bağımsız olarak her iki teknik için de geçerlidir.

Uzman ve deneyimli bir cerrah, kişinin tercihleri ve verici alanın uygunluğu doğrultusunda uygun tekniğin seçilmesine yardımcı olacaktır.

FUE Yöntemi
Foliküler ünite birimleri teker teker saçlı derinin arka ve yan bölümlerinden çıkartılır. Foliküler ünite ekstraksiyon işlemi için özel olarak imal edilmiş, 0.70 ila 1.0 mm arasında çapı olan mikro cerrahi aletleri kullanıyoruz. Her foliküler ünitenin teker teker ve eksiksiz çıkarıldığından emin olmak için, ekstraksiyon işlemi doktorlarımız tarafından aşamalı adımlarla uygulanır.
Kullandığımız yöntem sayesinde vücudun birçok bölgesinden kök alabiliyoruz. Bu yöntemin standart nakil yöntemleriyle birleştirilmesiyle, vücuttaki potansiyel donör bölgelerinin sayısında önemli bir artış sağlanır. Vücudun diğer bölgelerinden kök alabilme olanağı, kullanılabilecek köklerin sayısını büyük ölçüde arttırır.

Dr. Ray Woods ve Dr. John Cole, saçlı deriye nakledilen göğüs kıllarının, göğüste büyüdüklerinden daha dik ve uzun büyüdüklerini gözlemlemişlerdir.

Kaynak: Transmed Saç Ekim Merkezi web sitesi
(http://www.tmsacnakli.com)


İçeriği Paylaşın