Sağlıklı Ağız ve Diş Sağlığı Özgüveni Artırıyor

Philips Türkiye Sağlık Trendleri Araştırması’na göre; toplumun yüzde 59’u bakımsız olduğunda kendini sağlıksız hissettiğini dile getiriyor.

Sağlıklı Ağız ve Diş Sağlığı Özgüveni Artırıyor

Bizi Takip Et


Sağlıklı bir hayat, ağız ve diş sağlığı ile başlıyor. Dünya Sağlık Örgütü'nün yakın zamanda yayınladığı Küresel Ağız Sağlığı Durum Raporu, dünya nüfusunun yaklaşık %45’inin, yani 3,5 milyar insanın, tedavi edilmemiş ağız hastalıkları ile mücadele ettiğini ortaya koyuyor. Rapor ayrıca dünya çapında bu hastalıkların; zihinsel bozukluklar, kardiyovasküler hastalıklar, diyabet, kronik solunum yolu hastalıkları ve kanser vakalarının toplamından daha fazla insanı doğrudan etkilediğini belirtiyor.

Dünya Sağlık Örgütü’nün bulguları, doğru ve uzun vadeli ağız sağlığı alışkanlıklarının bu hastalıkları önlemekle birlikte aynı zamanda genel sağlığınızı korumanıza da yardımcı olduğunu hatırlatıyor. 

SAĞLIK AĞIZDA BAŞLIYOR!

Philips, kullanıcıları için geliştirdiği Sonicare çözümleri ile ağız ve diş bakımının önemine dikkat çekerken, aynı zamanda kullanıcıları bu konuda bilinçlendirmeyi amaçlıyor. Philips Kişisel Sağlık Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Pazarlama Direktörü Hatice Vanlıoğlu, Dünya Ağız Sağlığı Günü ile ilgili şunları söyledi:

“Toplumda en sık görülen sağlık problemleri arasında diş ve diş eti hastalıkları geliyor. Düzenli bir şekilde bakımı yapılmayan dişler ileride büyük problemlere yol açabiliyor, başta kalp olmak üzere pek çok organımıza etki edebiliyor. Diğer hastalıklarda olduğu gibi ağız ve diş rahatsızlıklarında da erken tanı büyük önem taşıyor. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre tüm dünyada yaklaşık üç buçuk milyar insan, diş çürümesi ve diş eti hastalığı gibi doğru ağız bakımıyla önlenebilecek hastalıklar ile karşı karşıya kalıyor. Philips olarak, ağız ve diş sağlığı konusunda toplumu bilinçlendirmek ve ürünlerimizle doğru bakıma teşvik etmek bizim sorumluluklarımızın en başında yer alıyor.” 

“AĞIZ VE DİŞ HASTALIKLARINA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN İNSANLARI BİLİNÇLENDİRMELİYİZ” 

Diş problemlerinin toplumun geneline yayılan önemli bir konu olduğunun altını çizen Vanlıoğlu, IPSOS iş birliği ile 2021 yılında üçüncüsü gerçekleştirilen Türkiye Sağlık Trendleri Araştırması’nda diş sağlığı konusuna da yer verildiğini belirtti. Araştırma sonuçlarına göre; hemen hemen herkesin diş sağlığı ile ilgili bir sorunu olmasına rağmen, toplumun yüzde 37’sinin son bir sene içinde diş doktoruna gitmediği gözlemlendi. Diş sağlığının genel sağlık durumu ile ilişkili olduğunu düşünenlerin oranı yüzde 80 iken, toplumun yüzde 58’i diş sağlığı ve kalp sağlığı arasında bir ilişki olduğunu düşünüyor. Ağız sağlığı konusunda bilinci artırmak amacıyla çalışmaların sürdürüldüğünü belirten Vanlıoğlu şunları ekledi: “Deneyim ve ileri teknolojimizle ağız sağlığı ve bakımına uygun yeni ürünler geliştiriyoruz. Philips olarak geliştirdiğimiz Sonicare ağız bakım ürünleri ile kullanıcılarımızın ağız ve diş sağlığı bakımlarını kolaylaştırıyor, ihtiyaçlarına uygun ürünler ile evlerinde kendi ağız ve diş sağlığı bakımlarını rahatlıkla yapma imkânı sunuyoruz.”

SAĞLIKLI AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI ÖZGÜVENİ ARTIRIYOR

Dişlerdeki şekil bozuklukları kişilerin sosyal hayatını yakından etkileyebiliyor. Ağız ve diş hastalığı yaşayan kişiler özgüven problemiyle karşı karşıya kalabilirken, sağlıklı bireyler ise toplum içinde daha rahat davranışlar sergileyebiliyor. Philips Türkiye Sağlık Trendleri Araştırması’na göre; toplumun yüzde 59’u bakımsız olduğunda kendini sağlıksız hissettiğini de dile getiriyor.

SAĞLIKLI DİŞLER İÇİN KOLAY VE ETKİLİ DİŞ ARASI TEMİZLİĞİ

Sağlıklı ağız ve dişlere sahip olmak için herkesin uygulayabileceği yöntemler mevcut. Bu yöntemlerin en başında düzenli diş fırçalama alışkanlığı gelirken diğer önemli yöntem ise dişlerin arasında bulunan dar alanlara ulaşmak için bol su  tüketilmesi. Su tüketimi ile beraber günde bir kez diş arası temizleyici kullanımı ağız bakımına yardımcı oluyor. Philips Sonicare ağız bakım ihtiyaçlarına yönelik geliştirdiği ağız bakım ürünleri ile kişilerin ağız ve diş sağlığı için doğru bakımı yapmasını destekliyor ve sahip olduğu 30 yıllık uzmanlığıyla başarılı sonuçlar için yenilikçi ve kişiselleştirilmiş çözümler sunuyor.

DİŞ ARALARINI TEMİZLEMENİN EN PRATİK YOLU: PHİLİPS DİŞ ARASI TEMİZLEYİCİ

Uygulanan alanlarda plağı %99'a kadar temizleyen* Philips Diş Arası Temizleyici, ağız ve diş sağlığının korunması için diş aralarında zahmetsizce, derinlemesine temizlik sunuyor. Yoğunluk ayarı ve 360° dönen başlığı, ulaşılması zor bölgelerdeki plakları ve yiyecek artıklarını temizliyor.

Kompakt ve ergonomik tasarımı, günlük diş arası temizlemede kullanışlı bir çözüm olurken, standart diş ipiyle uğraşmadan 60 saniyede ağız bölgesine ferahlık verirken derinlemesine temizlik imkânı sunuyor. USB-C kablosuyla kullanışlı şarjı, çoğu cep telefonu veya tablet ile aynı bağlantıyı kullanırken, tek şarjla 14 güne kadar temizlik elde edilebiliyor.

Kişinin genel sağlık durumu ve ağız sağlığı arasındaki doğrudan ilişkiye dair farkındalık ve bu konuya verilen önem her geçen gün artarken, Philips de ağız sağlığı konusunda doğru alışkanlıklar edinmenize ve evde ağız sağlığınızın bakımını zahmetsizce ve etkili bir şekilde yapmanıza yardımcı olacak yenilikler sunmaya  devam ediyor. 


İçeriği Paylaşın