SMA Mamaları Güç Kazandı

SMA Mamaları Güç Kazandı

SMA Mamaları Güç Kazandı

Bizi Takip Et


Türk annelerin iyi tanıdığı SMA mamaları, iki firmayı bir araya getirdi. Pfizer Türkiye ve Eczacıbaşı Girişim, yaptıkları işbirliği ile SMA mamalarının yeni “ailesi” oldu. Pfizer Nutrisyon ile Eczacıbaşı Topluluğu kuruluşlarından Eczacıbaşı Girişim, SMA mamalarının dağıtımına yönelik yeni bir ortaklık üzerinde anlaşmaya vardı. Bu çerçevede Eczacıbaşı Girişim, geniş dağıtım ağı ile Pfizer Nutrisyon’un SMA ürün portföyünün tamamını Türkiye’deki satış kanallarına ulaştıracak.

Pfizer Türkiye ve Eczacıbaşı Girişim arasındaki işbirliği nedeniyle düzenlenen törende konuşan Pfizer Nutrisyon Avrupa, Pasifik ve Gelişen Pazarlar Bölge Başkanı Emmet Browne, 90 yılı aşkın bir süredir sürdürülen araştırmalar sayesinde, SMA’nın tercih edilen beslenme çözümü olmayı hedeflediğini belirterek, “Alanlarında benzersiz bir deneyime sahip iki lider kuruluşun, Eczacıbaşı ile Pfizer’in bu ortaklık çerçevesinde bir araya gelmesinden büyük heyecan duyuyorum” dedi.

Eczacıbaşı Topluluğu Tüketim Ürünleri Grubu Başkanı Hakan Uyanık da, hızlı tüketim alanında sahip oldukları deneyim ve bilgi birikimini Pfizer ile yapılan yeni işbirliğine aktaracaklarını ifade ederek, “Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Grubu bünyesinde temizlik kağıtları, cilt bakım, kişisel bakım ve kozmetik ürünleri kategorilerinde birçok ürün pazara sunuluyor. Bu ürünlere SMA gibi önemli bir markanın katılmasından büyük memnuniyet duyuyoruz” diye konuştu.

Pfizer Türkiye Nütrisyon Genel Müdürü Cem Açık ise, SMA bebek mamalarının çocuklar için dengeli bir beslenme sunan ürünler olduğuna dikkat çekerek, “Pfizer Nutrisyon olarak her yaştaki çocuğun sağlıklı gelişimi için bilimsel olarak gelişmiş ürünlere olan ihtiyacın farkındayız. Türkiye’de Pfizer Nutrisyon’un kurulmasının ardından, Pfizer uzmanlığı ve Ar-Ge altyapısı ile geliştirilmiş geniş yelpazede bir dizi ürünü ülkemizde kullanıma sunduk. Eczacıbaşı Girişim’le yaptığımız bu işbirliği, bebek ve çocukların sağlıklı büyümesi ve gelişimini desteklemek üzere ülkemizdeki pek çok anne babanın, ihtiyaç duyduğu kritik beslenme ürünlerine kolaylıkla erişimini sağlayacak. Bu ortaklığın Pfizer Nutrisyon’un gelecekte de bu ihtiyacı karşılamaya devam etmesine önemli destek olacağına inanıyorum” dedi.

Eczacıbaşı Girişim Genel Müdürü Volkan Tüzel de, Eczacıbaşı Girişim’in birbirinden farklı satış kanallarında hizmet verdiğini belirterek SMA mamalarının satışının kendilerine önemli bir sinerji sağlayacağını ifade etti. Yaygınlık konusunda Eczacıbaşı Girişim’in ciddi bir güce sahip olduğunun altını çizen Tüzel,  “Bebek ürünleri kanalında büyümeyi ve farklı ürünleri pazara sunmayı sürdüreceğiz. Bu anlamda Pfizer ile SMA mamaları için yaptığımız işbirliğinin çok başarılı sonuçlar ortaya koyacağına inanıyoruz” diye konuştu.


İçeriği Paylaşın