Soğutarak Bölgesel İncelme: Zeltiq Sistemi

Soğutarak Bölgesel İncelme: Zeltiq Sistemi

Soğutarak Bölgesel İncelme: Zeltiq Sistemi

Bizi Takip Et


Jokeylerin bacakları, buzlu dondurma yiyen çocukların yanaklarındaki zayıflık bölgesel incelmede yepyeni bir sisteme ilham verdi. Soğuğun zayıflatıcı etkisini bölgesel incelme yöntemi olarak kullanan Zeltiq sisteminin tek seansta ve kalıcı incelme sağlayabildiği iddia ediliyor. Bu özelliğiyle de Amerika, Kanada ve Avrupa’da yüzlerce kişi tarafından tercih edildiği belirtiliyor. Türkiye’de de Prof. Dr. Onur Erol yönetimindeki monep kliniklerinde kullanılmaya başlanan sistem, FDA onayına sahip.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu bilgiler veriliyor:

“Senelerce süren AR-GE çalışmalarıyla Zeltiq CoolSculpting’in vücudun göbek, bel çevresi, basenler, sezeryan doğum sonrasında oluşan alt karın ve sırt gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin yüzde 20 ile yüzde 40 oranında azalmasını sağlayabildiği saptandı.”

Prof. Dr. Onur Erol;  cerrahi olmayan tüm bölgesel incelme sistemlerine genelde kuşkuyla yaklaştığını ancak Zeltiq’i bizzat kendi vücudunda deneyip faydalarını gözlenmediğini ve FDA onayı da bulunduğu için sistemi klinikleri bünyesinde kullanmaya karar verdiklerini belirtiyor.

“TEK SEANSTA İNCELEBİLİRSİNİZ”

Sistem ile işlem yapılan bölgenin 4-5 dereceye kadar soğutulduğu belirtilen açıklama şöyle devam ediyor:

“Yağ hücreleri soğukta yaşayamadıkları için uygulama yapıldıktan sonra yavaş yavaş eriyerek karaciğer yardımıyla vücuttan atılıyor. Uygulama öncesi herhangi bir hazırlığa, anestezi, krem ve benzerine ihtiyaç duyulmayan Zeltiq’i her bölgeye tek seans uygulamak yetiyor.

Bölgesel yağlanma sorunu yaşayan, cerrahi bir operasyondan çekinen, uygulama yapılmasını engelleyecek özel bir rahatsızlığı olmayan, diyet ya da egzersizle uygulama sonuçlarını koruyabilecek, 15 yaş üzeri erkek, kadın herkes güvenle bu sistemden yararlanabilir. Yine de mutlaka uygulama öncesi hekim kontrolünden geçmeniz şart. Sistem hamile hanımlar  ve şeker hastaları için önerilmiyor.

Love handle (simitler), kollar, üs ve alt karın, bacaklar, göbek, kalça, sırt (sütyen altı katmanları) uygulamanın en çok tercih edilen ve sonuç alınan bölgeleri. Uygulanan bölgeye bir saat kadar soğuk vakum uygulanırken, işlerinizi bilgisayardan takip etmeye devam edebilir, film izleyebilir, telefonda konuşabilir, kitap okuyabilirsiniz.

Zeltiq uygulama süreci kadar uygulama ertesinde de konforludur. Özel bir dinlenme süresine, diyet, masaj, ya da egzersize ihtiyacınız yoktur.”

ZELTİQ’İN KEŞFEDİLMESİNİN HİKAYESİ

Zeltiq’in yaratıcılarını harekete geçiren fikirlerin tohumu 2005’te ABD/Boston’da atıldı.

Boston’da General Hospital hastanesi /The Wellman Center at Massachusetts’ten Dr. Dieter Manstein ve Dr. R. Rox Anderson’un özellikle jokeylerde görülen ve Cold panniculitis adı verilen hastalıkla ilgilenmeye başladı. Bacak ve gövdenin alt bölümünün öngörülmeyen şekilde incelmesi, zayıflaması ile ortaya çıkan hastalığın jokeylerde görülme sebebi; özel –ince kıyafetlerinin rüzgarın, soğuğun etkisinden koruyamaması olarak tarif edilmekteydi.

Cold panniculitis ve soğuktan incelen bacaklar doktorların ilgisini çekince konuyu derinlemesine araştırdılar ve yine ABD’de çocuklar arasında popüler olan buzlu dondurma’nın çocukların yanaklarında incelmeye sebep olduğu bilgisine ulaştılar. Bu iki sonuç Dr. Dieter Manstein ve Dr. R. Rox Anderson’u düşük ısının inceltici özelliğini kullanma fikrine götürdü ve yıllar süren AR-GE çalışmaları bu doktorların öncülüğünde başladı.

5 yıl boyunca süren AR-GE çalışmaları ve yüzlerce uygulama sonucu; düşük ısının bölgesel  yağları azaltıp vücudu şekillendirdiği Zeltiq adı verilen sistem son haline geldi.


İçeriği Paylaşın