Somon DNA İle Parlak, Aydınlık Cilt

Somon DNA İle Parlak, Aydınlık Cilt

Somon DNA İle Parlak, Aydınlık Cilt

Bizi Takip Et


Bu ara kime “Parlıyorsun, ne yaptın kendine?” diye sorsak, “Somon DNA” yanıtını alıyoruz. İsmi bile hayli ilgi çekici olan bu uygulamayı, işin uzmanına, Özel Dermamed Poliklinikleri’nin kurucusu Dr. Levent Türbedar’a sorduk.

“Ciltte kolajen üretiminden sorumlu olan hyaluronik asit, cilt bakım ve onarımı bakımından gerçek bir mucize. Hyaluronik asit, somon balığı spermlerinden elde edilen DNA ile birleştiği zaman ortaya benim gençlik aşısı dediğim bir bileşik çıkıyor. İnsanların parladığını fark edebilmeniz çok normal, çünkü bu bileşik ciltte hücre yenilenmesini sağlıyor.”

Zamanın etkisi, zararlı güneş ışınları, çevre kirliliği gibi nedenlerle yıpranan cilde kendini yenileme fırsatı veren Somon DNA aşısı, iki aşamalı bir uygulama. Önce hyaluronik asitle cilde nem kazandırılarak sağlıklı bir temel oluşturuluyor. Daha sonra, insan DNA’sıyla aynı kimyasal yapıya sahip somon DNA’sı deri altına uygulanarak cildin protein eksikleri tamamlanıyor.

Somon DNA aşısının nasıl uygulandığını sorduğumuzda Türbedar uygulamanın acısız ve konforlu bir uygulama olduğunu söylüyor: “Cerrahi uygulama olmadığı için, yüze sadece anestezik bir krem sürerek gerçekleştiriyoruz. Cildin kremle uyuşmasını sağladıktan sonra aşıyı küçük aralıklarla derinin orta tabakasına zerk ediyoruz. Uygulama sonrasında hastalarımız günlük hayatlarına hiçbir sorun olmadan devam edebiliyor.”

ACISIZ VE KONFORLU BİR UYGULAMA

Seans aralıkları kişinin ihtiyaçlarına göre değişen Somon DNA aşısı, 3 ila 6 seans sürüyor. Dr. Levent Türbedar, senede iki kez düzenli olarak uygulanacak kürün, sonuçların daha kalıcı olmasını sağladığını belirtiyor. Yüz, boyun, dekolte bölgesi, eller ve vücudun sarkma yaşanan bazı bölgelerinde kullanılabilen uygulamanın hangi ihtiyaçlara yanıt verdiğini sorduğumuz Türbedar, geniş bir liste sıralıyor:

– Yaşlanma ve kırışıklıkların giderilmesi

– Kuru, ince, hassas ciltlerde kolayca oluşan göz kenarı kaz ayaklarının giderilmesi

– Cilde ekstra canlı, parlak ve esnek bir görünüm kazandırılması

– Özellikle güneş, sigara gibi dış etkenlele bozulan cildin onarılması

– Yaşı en çok ele veren alın çizgileri

– Ağız kenarı çizgileri ve göz altı torbaları

– Kırışıkların henüz oluşmadan önlenmesi

Dolgu, botoks ve lazer gibi yöntemlerle kombine edilerek birlikte uygulanabilen Somon DNA aşısı, cildimize böyle genç bir pırıltı verdiği sürece, daha uzunca bir süre en popüler uygulama olacak gibi görünüyor.


İçeriği Paylaşın