Yaşlanma Karşıtı Krem Sürerken Dikkatli Olun

Yaşlanma Karşıtı Krem Sürerken Dikkatli Olun

Yaşlanma Karşıtı Krem Sürerken Dikkatli Olun

Bizi Takip Et


Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, özellikle antiaging kremleri sürerken dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

“Yaşlanma karşıtı kremlerin diğer günlük kullanılan nemlendiricilerle karıştırılmaması gerekir. Bu ürünler içeriklerinde peptitler, bitkisel kök hücreler gibi aktifler içerirler ve amaçları cilt altına erişerek bir nevi direnç göstermektir. Elbette içeriğin zenginleşmesi için nemlendirici ve vitamin destekleri de eklenir ama asıl görevi cildin yaşlanma sürecinde ona destek olmaktır” ifadesinde bulunan Op. Dr. Bülent Cihantimur, bireylerin satın aldıkları ürünlerin mutlaka içeriklerini kontrol etmeleri gerektiğini söyledi.

ELLERİNİZ VE CİLDİNİZ TEMİZ OLSUN

“Yaşlanma karşıtı kremleri sürerken mutlaka ve mutlaka cildiniz makyajdan arındırılmış olmalı. Makyaj yapmamış olsanız dahi, cildinizi illaki yıkamalısınız. Aynı şekilde elleriniz de hijyenik olmalı. Tersi durumda cilt altına tüm kiri mevcut etken maddelerle iletir, akne başta olmak üzere farklı cilt sorunları yaşayabilirsiniz “ diyen Cihantimur yüzü yıkadıktan sonra kurulama havlusunun bile hijyenik olması gerektiğini söyledi ve ekledi: ”Kreminizi oda sıcaklığında, ağzı sıkıca kapalı bir şekilde muhafaza etmeniz de son derece önemli”.

DOĞRU HAREKETLERLE SÜRÜN

“ Doğru hareketlerle süreceğiniz anti aging kremler cildinize çok fazla fayda sağlar. Kan akışını hızlandırırsanız, ürün daha çabuk emilir ve hızlıca hareketlenir. Lenf bezlerinin yönlerine de dikkat etmelisiniz. Bunun için bir güzellik uzmanına danışmanız mümkün. Son olarak en önemli konu ise anti aging kremler bir defaya mahsus ürünler değillerdir. Etkili geri dönüşler almak istiyorsanız, düzenli kullanmalısınız.


İçeriği Paylaşın