Yaza Girerken Yenilenmek İçin Estetik Dokunuşlar

Yaza Girerken Yenilenmek İçin Estetik Dokunuşlar

Yaza Girerken Yenilenmek İçin Estetik Dokunuşlar

Bizi Takip Et


Özellikle yaz yaklaşırken hem kadınların hem de erkeklerin kendilerini daha iyi hissetmek adına istedikleri görünüme kavuşmak için estetik operasyonlara başvurma oranları hızla artıyor. Son yıllarda estetik uygulamaların tümünde doğallık ön plana çıkıyor. Şişli Memorial Hastanesi Estetik ve Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölümü’nden Op. Dr. Bora Özel, yaza hazırlanırken çok tercih edilen estetik işlemler hakkında bilgi verdi.

YAZ FOTOĞRAFLARINDA DAHA FOTOJENİK ÇIKMAK İÇİN YENİ BURUNLAR

Yaz yaklaşırken estetik burun operasyonları da artış göstermektedir. Yeni mevsime girerken yenilenmek için kadın erkek pek çok insan doğal görünümlü burunları tercih etmektedir. Kapalı rinoplasti yöntemiyle yapılan ameliyatlar sayesinde 1 hafta sonra burun atelleri çıkarılan hastalar makyaj yapıp işlerine sosyal yaşamlarına devam edebilmekte deniz ve havuza rahatlıkla girebilmektedir.

MEME AMELİYATLARI ARTIK DAHA KONFORLU

Kadınların en çok tercih ettiği estetik ameliyatlar sıralamasında meme büyütme ameliyatları gelmektedir. Yeni nesil protezler hiçbir şekilde patlamaması, emzirmeye engel olmaması ve tekrar değiştirilmeye ihtiyaç duyulmaması nedeniyle çokça tercih edilmektedir. Türk kadınlarının büyük meme yapısına sahip olması nedeniyle yaz sıcakları gelmeden meme küçültme ve dikleştirme de özellikle ileri yaş popülasyonunda çok sık tercih edilir ameliyatlardan biridir. Bu ameliyat sayesinde hem bel ağrılarından kurtulmak, hem yazın daha zayıf görünmekhem de meme altı pişikleri ve duruş bozukluklarının önün geçmek mümkündür.

Her daim çok popüler olan liposuction yaz aylarında tak başına ya da karın germe gibi kombine ameliyatlarda tercih edilir işlemlerden biridir. Liposuction yaptırmak istemeyen hastalar ameliyatsız yöntemlerden soğuk lipoliz ve I-lipo gibi modern yöntemlere başvurmaktadır.

Yaz aylarında en sık yaptığımız estetik operasyonlardan biri de üst kapak blefaroplasti olarak isimlendirdiğimiz fazla deri va yağ dokusunun alındığı işlemdir. Lokal anestezi ile 20 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanan bu işlem, gözlerdeki yorgun ifadeyi silerken kişiyi en az 10 yaş genç göstermektedir.

Dolgu ve botoks gibi minimal invazif yöntemler de kadınların en sık başvurduğu estetik uygulamalardır. Göz altı ışık dolgusu ve latin dudağı özellikle yaz öncesi en sık yaptığımız dolgu uygulamalarıdır. Terleme için koltukaltı ve genital bölge botoks uygulamaları da 6 ay süre kalıcı ile  kişiye sıcak geçecek yaz ayları için mükemmel bir konfor sağlayacaktır.

Yine yaz ayında cilt bakımı için cilt altına somon DNA enjeksiyonarı hem cildin nemli kalmasını sağlamakta hem de içerdiği vitaminlerle cildin parlamasını arttırmaktadır.

JİNEKOMASTİ AMELİYATI ERKEĞE ÖZGÜVENİNİ YENİDEN KAZANDIRIYOR

Erkeklerin yaza girmeden en çok ilgi gösterdiği bir  konu gövde estetiğidir. Erkeklerde meme büyümesi olarak bilinen “jinekomasti” 2000 yıllardan sonra inanılmaz derecede artmış bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle deniz ve havuz mevsimi açıldığında pek çok erkek  çareyi tişörtle suya girmekte, bol kıyafetler giymekte bulmaktadır.  Bu tür problemleri olan erkeklere liposuction olarak bilinen yağ alma ameliyatları uygulanabilir. Erkekte meme bezlerinin fazla olduğu nadir durumda, bezin bir kısmının çıkarılması da gerekebilmektedir.

KARIN BÖLGESİ ŞEKİLLENDİRİLEBİLİYOR

Karın germe operasyonları da başvurulan estetik operasyonlardandır. Bu operasyon ile gevşemiş karın kaslarının tekrar eski gerginliğini kazanması sağlanarak kusursuz bir vücut görünümü elde edilir.

ERKEKLER DE SAÇ MEZOTERAPİ UYGULAMALARINI TERCİH EDİYOR

Saç dökülmesi nedeniyle erkeklere saçlar için özel hazırlanmış mezoterapi kokteylleri oldukça sık kullandığımız bu günlerde  yüz kırışıklıkları için botoks ve akne izleri erkekler için de prp adını verdiğimiz cilt gençleştirici uygulamalarla yaz ayına daha sağlıklı ve parlak bir görünümle girmeyi tercih ediyor.


İçeriği Paylaşın