48 Saat Etkili Nemlendirici

48 Saat Etkili Nemlendirici

48 Saat Etkili Nemlendirici

Bizi Takip Et


NUXE’ün nemlendirici serisi Crîche de Beauté yenilendi. Nemsiz ciltlere 48 saat etkili nemlendirme ve kirlenme karşıtı etki vadeden Crîche de Beauté nin içeriğinin kalbinde yüksek teknoloji ürünü su yosunu özü ve botanik sütler yer alıyor.

Bitkilerin suda ve yağda çözünme özelliğine sahip özlerinin emülsiyonundan oluşan botanik sütler, aktif moleküllerin bir konsantrasyonunu oluşturuyor. Emülsiyon, Yeşil Çay, Badem, Yulaf, Hindistan Cevizi ve Soya sütlerini bir araya getirerek her etken maddenin zengin nemlendirme ve yumuşaklık kazandırma özelliklerini karma bir biçimde sunuyor.

Formülün bir diğer etken maddesi ise Baltık Denizi’nden yüksek teknolojiyle elde edilen bu Kırmızı Su Yosunu türünün Özü (Furcellaria Lumbricalis) Sürdürülebilir kalkınma prensibi çerçevesinde, doğayla dost bir süreç sonucu su yosunundan elde edilen bir şeker türü, daha sonra deniz tuzlarından zengin bir solüsyonla buluşturuluyor. Sürecin son aşamasında ise bir Hyalüronik Asit molekülüne benzer özellikle taşıyan ve suyu deriye hapseden bir molekül solüsyona ekleniyor.

Üst katmanlarda cildin su moleküllerini daha etkin bir biçimde kullanmasını kolaylaştırırken derin katmanlarda ise Hyalüronik Asit üretimini destekliyor. Epidermde üretilen Hyalüronik Asidin hücre yenilenme sürecinde daha etkin bir rol üstlendiği araştırmalarla kanıtlandığından bu özelliğiylede hücre yenilenmesini destekliyor.  Ayrıca kirliliğe karşı cilde bir katman görevi görüyor.

Üst notalarında frezya ve acı portakal, orta notalarında portakal çiçeği ve yasemin alt notalarında ise odun esintilerinin yer aldığı kokusuyla, çiçeklerin hafif ferahlığını yansıtan bir ürünüdür.


İçeriği Paylaşın