Abdi İbrahim`e Çevreci Tesis Ödülü

Abdi İbrahim`e Çevreci Tesis Ödülü

Abdi İbrahim`e Çevreci Tesis Ödülü

Bizi Takip Et


Abdi İbrahim, Türkiye’de Yaşanabilir ve Sağlıklı Kentler oluşturmayı hedefleyen Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından, üye belediyelerin önerileri doğrultusunda gösterilen adaylar arasından Çevreci Tesis Ödülü’nü almaya hak kazandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın katılımıyla 1 Mart 2013 Cuma günü gerçekleştirilen Çevreci Tesis Ödül Töreninde, Abdi İbrahim’in ödülü Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı Recep Altepe tarafından takdim edildi.

Ödülü alan Abdi İbrahim Yurtiçi Teknik Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı Sevda Doğan “Çalışmalarını her zaman çevreye duyarlı yaklaşımıyla sürdüren Abdi İbrahim olarak, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği 2013 kapsamında, Türkiye genelinde ilaç firmaları arasında ödül alan tek üretim tesisine sahip olmanın gururu içindeyiz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde faaliyet gösteren tüm sanayi tesisleri arasında ödül almaya layık bulunan 5 tesisten birinin Abdi İbrahim’e ait olmasından da büyük bir mutluluk duyuyoruz. Sürdürülebilir yaşama saygı duyan bir şirket olarak çevreye duyarlı çalışmalarımıza bundan sonra da ara vermeden devam edeceğiz” dedi.

ÇEVREYE DUYARLILIK

Abdi İbrahim İlaç’dan yapılan açıklama şöyle:

“ISO14001 Çevre Yönetim Sistemi Sertifikasına da sahip olan Abdi İbrahim,  satın alma sürecinden piyasaya sürülen ürünlere kadar her aşamada çevresel etkilerini kontrol altında tutuyor. Çevrenin korunması için uyguladığı sürdürülebilir atık yönetim politikaları ile öncelikle atıkların kaynağında azaltılmasını hedefleyen şirket, kaynağında ayrı toplanan atıkları uygun yöntemlerle geri kazanarak atıkların bertarafını sağlıyor. Abdi İbrahim 2012 yılında hayata geçirdiği kağıt tasarruf çalışmaları sayesinde kağıt miktarında yüzde 1,2, numuneleme yönteminde iyileştirme ile ise cam atıklarda yüzde  18, plastik atıklarda yüzde 2,6 azalma sağladı.”


İçeriği Paylaşın