Alçısız, tamponsuz Burun Estetiği Mümkün Mü?

Alçısız, tamponsuz Burun Estetiği Mümkün Mü?

Alçısız, tamponsuz Burun Estetiği Mümkün Mü?

Bizi Takip Et


Burun estetiği en fazla talep edilen ama bir o kadar da tampon ve alçı sebebiyle en fazla korkulan operasyonlar arasında yer alıyor. Fakat Basit Burun estetiği bu sorunlara nokta koyan yeni bir teknik

“Estetik operasyonlar içerisinde dünyada ve ülkemizde en fazla talep edilen burun estetiği operasyonları, hastaların çekinerek yaklaştıkları bir ameliyat olmaktan çıkıyor. Artık tamponsuz, en az kesi izi ile ve ağrısız tamamlanan bu operasyonlar, Basit Burun estetiği olarak, kliniklerimizde uygulanıyor” diyen Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, tekniğin ayrıntılarına değindi:” Basit Burun estetiği hem hastaya konforlu bir iyileşme süreci yaşatıyor, hem de sosyal hayatından kopmadan, sorunlu buldukları burunlarına veda edip, estetik bir yüze kavuşmalarını sağlıyor”.

NEŞTER KULLANILMIYOR

Op. Dr. Bülent Cihantimur “Neştersiz burun estetiği olarak da geçen basit burun Estetiği son teknolojik bir uygulamadır. Burnun insanın ifadesini ve yüz güzelliğini değiştirdiği ve sorunlu bir buruna sahip olan herkesin burun estetiği yaptırmayı düşündüğünü biliyoruz. Fakat burun estetik ameliyatı sonrası iyileşme sürecinin uzaması ve yüzün 2-3 hafta kadar şişlik ve morluklar altında kalması, çoğu insanın burun estetiğinden kaçmasına sebep oluyor. İşte bu sebeple neşter kullanılmadan yapılan basit burun estetiğini, cerrahiye alternatif olarak, düşünebiliriz” dedi.

LOKAL ANASTEZİ ALTINDA 15-20 DAKİKADA YAPILIYOR

“Basit burun estetiği ise, işte tam bu noktada en güzel alternatiflerden birisi olarak karşımıza çıkıyor” diyen Cihantimur sözerine şu şekilde devam etti:” Lokal anestezi ile 15-20 dakika süren basit burun estetiği, şişme ve morarmanın neredeyse hiç olmadığı, tampon ya da alçı kullanılmadan, ertesi gün işinize dönebileceğiniz bir konfor sağlıyor. Kısaca avantajlarını sıralayacak olursak, tamponsuz, alçısız, çabuk iyileşme, minimal şişme ve morarma, ertesi gün sosyal hayata dönme konforu.


İçeriği Paylaşın