Altın Göz Kapağı

Altın Göz Kapağı

Altın Göz Kapağı

Bizi Takip Et


Beyninde tümör olan ve 6 ay önce geçirdiği beyin ameliyatında bu tümörü aldıran, ancak beynindeki bazı sinirlerin kesilmesi sebebiyle yüz felci olup göz kapağını kapayamayacak duruma gelen Sevim Çağlar altın plak ile kör olma riskinden kurtuldu.

Universal Çamlıca Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Şehvar Nefesoğlu, Sevim Çağlar’ın gözünü kapatamadığı için özellikle geceleri uyuduğunda gözlerinde oluşan kuruluk sebebiyle ciddi sorunlarla karşı karşıya kaldığını ve gözünde kornea ülseri oluştuğunu, altın kapak operasyonu sayesinde de kısa sürede gözünü kurtardıklarını belirtti.

24 AYAR ALTIN IMPLANT

Normal şartlarda bu rahatsızlığın tedavisinin iki gözkapağını birbirine dikip hastanın gözünün  kapalı bırakılıp eski haline dönmesini beklemek olduğunu açıklayan Nefesoğlu, felcin kalıcı olması riskini taşıyan hastalara 24 ayar altın implant takarak kapakları birbirine dikmeden ve gözün doğal görünümünü koruyarak iyileştirildiğini vurguladı.

Ameliyat öncesi takılacak implantın ölçümü yapılıyor ve ağırlığı belirleniyor. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen ameliyat sadece 10 dakika sürüyor ve hastanın dikişleri bir hafta içerisinde alınıyor. Bu implantlar dışarıdan bakıldığında anlaşılmıyor ve göze normale yakın kapak fonksiyonu sağlıyor.


İçeriği Paylaşın