Altın İğne Radyofrekans Tedavisi

Altın İğne Radyofrekans Tedavisi

Altın İğne Radyofrekans Tedavisi

Bizi Takip Et


Altın iğne tedavisi, cilt yüzeyinin altında ısı enerjisi sağlamak için mikro dalgaları radyofrekans enerjisiyle birleştiren bir yüz gençleştirme tedavisidir. Bu, vücudun daha fazla kolajen ve elastin üretmesini sağlar. Altın iğne radyofrekans tedavisi; cildi sıkılaştırmak ve cilt dokusunu iyileştirmek için  akne ve diğer izleri , çizgileri, kırışıklıkları tedavi etmek için kullanılır. Bu uygulama, cilt yüzeyinin altında ısı enerjisi sağlar. Geleneksel tedavi seçeneklerinde, cilt yüzeyinde yanıklar meydana gelebilir. Altın iğne yönteminde tedavi, cildin hemen altına yönlendirilir ve cilde zarar vermeden, rahat ve verimli bir tedavi sağlar.

Hangi Sorunlar Tedavi Edilebilir?

Altın iğne, üç etkili tedaviyi birleştirir; radyo frekansı, mikroneedling ve fraksiyonel tedavi. Cildin altına radyofrekans enerjisi vermek için yalıtılmış iğneler kullanılır. İğneler, yeni dokunun hızlı iyileşmesini ve büyümesini kolaylaştıran sağlıklı bir cildin korunmasını sağlar. Tedavide, deri yüzeyinin altındaki değişken derinlikler hedeflenir. Peki, altın iğne radyofrekans yöntemi ile hangi sorunlar tedavi edilebilir?

  • Kırışıklıkların azaltılması
  • Gözeneklerin sıkılaştırılması,
  • Sivilcelerin tedavisi,
  • Yara izleri,
  • Cilt gençleştirme,
  • CildinsSıkılaştırılması,
  • Yüzdeki kızarıklıklar,
  • Cilt çatlaklarının düzeltilmesi

Altın İğne Radyofrekans Tedavisi İle Akne İzleri Yok Edilebilir

Akne izleri, insanların yaşamlarının bir noktasında, her 10 kişinden birini mutlaka etkilemektedir. Akne izi olan bireyler için, benlik saygısı ve psikolojik durumları üzerinde önemli bir yansıması olabilir. Bazı hastalarda, depresyona neden olabilecek bir seviyede etkileyebilir ve yaşamdaki hedeflerine ulaşma konusunda onları bir adım geride tutabilir.

Gerçekten de, kişilerin görünümlerini algılayışlarını şekillendirebilir. Neyse ki, yeni tedaviler ile akne izlerinin görünümünü iyileştirmek mümkündür. Akne izlerini tamamen ortadan kaldıracağı garanti edilmese de, görünümü önemli derecede iyileştirilmektedir.

İzler üzerinde, minimum aksama süresi ve riskler ile önemli iyileşmeler elde edilir. Altın iğne radyofrekans tedavisi ile birkaç seans sonrasında, ortalama yüzde 60 oranında iyileşmeler görülmektedir. Akne izleri tedavisi, genellikle en zorlu süreçlerden biridir, ancak sonuçlar genellikle tatmin edici olmaktadır.

İşlemin Avantajları Nelerdir?

Altın iğne, yalnızca bir doktor tarafından gerçekleştirilebilen ve iyi yapılandırılması gereken bir tedavi yöntemidir. Mikro iğneleme ve radyo frekansları ile, cildi sıkılaştıran devrim niteliğinde bir tedavidir. Radyofrekans vuruşları, cildin alt katmanlarını ısıtarak ve kolajen üretimini arttırarak, cildin doğal yenilenme sürecini başlatır. Yeni kolajen üretimi, sivilce ve akne izi oluşumunda da bir iyileşme sağlar. Altın iğnenin avantajı, fraksiyonel olmasıdır ki bu da cildin mikroskobik alanlarını bir anda tedavi ettiği için cildinizin çabuk iyileşmesini sağlar. Son derece etkili olan bu tedavi yönteminde, genellikle 4-6 seans gereklidir. Ancak, ilk seanstan sonra bile etkilerini ve faydalarını görmeye başlarsınız.

Uygulama Sırasında ve Sonrasında

Altın iğne tedavisi sırasında, konforunuzu en üst seviyeye çıkarmak için, cildinize güçlü bir anestezik krem uygulanır. Enfeksiyon oluşumu riskini en aza indirmek için, cildiniz alkol ile temizlenir. Tedavi sırasında, makine çalıştığında küçük iğneler, kolajen üreten hücreler olan fibroblastları uyarmak için radyofrekans enerjisini vermek üzere ciltten hızlı bir geçiş yapar. Tedaviden hemen sonra kızarıklık ve yanma hissi olur. Bu etki 6-8 saat içerisinde oldukça azalacaktır. Tedaviden sonraki 1. günde hafif bir makyaj ile tedavi sürecinde olduğunuz anlaşılmaz bile. Uygulamanın yapıldığı alanlarda noktalar görülebilir. Uygulama sonrası 2. günde, hemen hemen tüm kızarıklıklar azalmaktadır. Biraz pembe görünebilirsiniz, ancak bu genellikle fark edilmez.

Tedavi diğer sistemler ile  birlikte kullanılabilir mi?

Sistem pek çok antiaging tedavi uygulaması ile birlikte kullanılabilir. Özellikle fraksiyonel co2 lazer tedavisi ve kolajen aşısı ile kombinasyonları çok başarılıdır. Bununla beraber PRP tedavisi, mezoterapi tedavileri  ve karbonpeeling/Qswitch lazer  tedavileri ile de başarı ile kullanılmaktadır.

 

Kaynaklar:

http://ahucilercikim.com.tr/altin-igne-radyofrekans-tedavisi

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4134659/


İçeriği Paylaşın