Ameliyatsız Yüz Germe ve Meme Estetiği

Ameliyatsız Yüz Germe ve Meme Estetiği

Ameliyatsız Yüz Germe ve Meme Estetiği

Bizi Takip Et


Yüzünüzdeki kırışıklıkların size daha yorgun ve yaşlı bir görünüm verdiğini mi düşünüyorsunuz? Diyet ya da zayıflama ameliyatı sonrasında kaybettiğiniz kilolar nedeniyle yüzünüzde oluşan sarkmalar kendinizi kötü hissetmenize mi neden oluyor? Memenizin küçüklüğü yüzünden özgüveninizi kaybetmek üzere misiniz? Bıçak altına yatmadan, genel anesteziyle uyutulmadan günübirlik çözümlerle aynalarla barışmak arzusunda mısınız? Günümüzde, ister kadın, ister erkek olun; medikal estetik alanındaki gelişmeler sayesinde neştersiz güzelleşebilmek ve gençleşebilmek  mümkün.  Bu konuda kullanılan pek çok teknik olduğunu belirten STS Estetik’den Medikal Estetik Hekimi Dr. Sami Tan Sarıgül, ameliyatsız yüz germe ve meme estetiği konularında şu bilgileri veriyor:

. AMELİYATSIZ YÜZ GERME NEDİR?

Ameliyatsız yüz germe, cerrahi yüz germe işlemlerine alternatif yöntemlerle yapılan yüz estetiğidir. Bu sayede göz çevresi, alın ve dudak çevresindeki kırışıklık ve sarkmalar yok edilmektedir. Ameliyatsız yüz germe yöntemleri, yüz bölgesi için geliştirilmiş özel ipliklerle yapılan uygulamalardan radyofrekans ve termal ısıyla gerçekleştirilen yöntemlere kadar geniş bir yelpazeyi içerir. Ameliyatsız yüz germe yöntemleri, gerektiğinde dolgu ve botoks ile daha iyi sonuç almak amacıyla kombine edilir.

YÜZ GERME İŞLEMİ NE KADAR SÜRER, ANESTEZİ NASILDIR?

Ameliyatsız yüz germe uygulamaları lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Ortalama yarım saat kadar sürer.

KALICILIĞI NE KADARDIR?

Ameliyatsız yüz germe uygulamalarının kalıcılığı kişiden göre farklılık gösterir. Ancak etkileri ortalama 2-5 yıl arasında devam etmektedir.

YÜZ VE GIDI BÖLGESİNEDİK KIRIŞIKLARA, SARKMALAR ELVEDA!

Dr. Sami Tan Sarıgül

Ultra Matrix Ağıyla Yüz Germe

Yüz bölgesi için özel olarak üretilmiş ipler, sarkmış derinin altına adeta bir matrix ağı oluşturacak şekilde ince ince işlenerek yerleştirilir. Böylelikle cildin alt ve orta katmanlarında kolajen üretimi uyandırılarak yüzün toparlanması sağlanır. Bu teknik aynı zamanda gıdı ve boyun bölgesindeki kırışıklıkların, sarkmaların yok edilmesinde de  etkili bir uygulamadır.

Altın Üçgen Tekniği:

Altın üçgen tekniği ile yüz germe; üç farklı uygulamanın kombinasyonudur. Önce, ultra matrix yöntemiyle cildin alt ve orta katmanlarında kolajen üretimi uyandırılarak cildin gençleşmesi ve gerilmesi sağlanır. Sonrasında altın uçlu iğne başlığına sahip özel bir cihazla, cilt derisinin üst katmanına güçlü radyofrekans dalgaları gönderilir. Bundaki amaç cildin tüm katmanlarında kolajen üretimi elde edilmesidir. Termal ısı başlığına sahip yüz germe cihazı ise tüm katmanlarda üretilen kolajen miktarını hem arttırır, hem de kolajen fiberlerinin daha sıkı bir şekilde birbirlerine tutunmalarını sağlayarak ameliyatsız yüz germe girişiminin başarı oranını yükseltir.”

AMELİYATSIZ MEME BÜYÜTME NEDİR?

Narkoz verilmeden sadece lokal anestezi altında ve steril bir ortamda tıpkı bir dudak dolgusu gibi kolay bir şekilde uygulanabilen bu teknik, meme protezi ameliyatlarına alternatif bir yöntemdir. Bu işlemde içeriği tamamen vücutla barışık maddelerden üretilmiş FDA onaylı su bazlı jel kıvamında yeni nesil bir vücut dolgusu kullanılmaktadır. Yüz dolgularından en büyük farkı çok daha uzun süre vücutta kalabilmesi ve uygulandığı andaki formunu korumasıdır. Bu yöntem kadınların ameliyata ve slikona gerek kalmadan daha diri, büyük ve dik bir memeye sahip olmalarını sağlar. Gene aynı teknik, dolgun, yuvarlak hatlı ve biçimli bir kalçaya ameliyat olmadan sahip olmayı da mümkün kılar. Ayrıca vücuttaki herhangi bir asimetrinin giderilmesinde veya bacaklardaki görüntü bozukluğu, çarpıklık gibi problemlerin düzeltilmesinde de kullanılır.

AMELİYATSIZ MEME BÜYÜTME KİMLERE UYGULANABİLİR?

Ameliyatsız meme büyütme işlemine en uygun adaylar küçük memelere sahip kadınlardır. Memeleri normal ölçülerde olan ancak sarkma problemi bulunmayan kadınlara da ameliyatsız teknik uygulanabilir. Memesinde sarkma olan kadınlara ise bu yöntem önerilmez. Bu gruba giren kadınlar için ameliyat en iyi çözümdür.

KALICIĞI NE KADARDIR?

Sonuçta her dolgu vücut tarafından yavaş yavaş emilir. Ameliyatsız meme ve kalça büyütülmesi için özel olarak geliştirilmiş vücut dolgusu kullandığından kalıcılığı diğer vücut dolgularına oranla çok daha uzundur. Ortalama ömrü kişiden kişiye değişmekle birlikte yaklaşık beş yıldır. Ancak alerjik ve hassas bir bünyeye sahip kadınlarda dolgunun kalıcılığı beş yıldan daha az olabilmektedir.

. İZ KALIR MI? EMZİRMEYE ENGEL MİDİR?

Diğer dolgular gibi enjeksiyon yöntemiyle yapıldığı için iz kalmaz. Meme altından girilen iğne kanüllerin izleri bir kaç gün içinde yok olur. İleride sarkmaya neden olmaz. Ayrıca kullanılan dolgu maddesi, meme dokusuna benzer bir jel olduğu için silikon gibi anlaşılma ihtimali yoktur. Uygulanan bölgenin süt bezleri ve kanallarıyla hiç bir alakası olmadığı için emzirmeye de engel değildir.

AMELİYATSIZ  ESTETİKLE İLGİLİ 4 BİLGİ 

. Ameliyatsız yüz germe ve meme estetiği uygulamaları eğer işinin ehli bir doktor tarafından yapılırsa, herhangi bir zarara ve yan etkiye yol açmazlar.

. İşlem lokal anestezi altında gerçekleştirildiği için, kesi izi ve enfeksiyon gibi sorunlarla karşılaşılmaz.

. İşlemden sonra aynı gün taburcu edilen kişilerin sosyal hayatları kesintiye uğramaz.

. Cerrahi işlemlerle kıyaslandığında etkileri geçicidir. Ancak yeniden uygulanma imkanları vardır.


İçeriği Paylaşın