AstraZeneca-IMS Health İşbirliği

AstraZeneca-IMS Health İşbirliği

AstraZeneca-IMS Health İşbirliği

Bizi Takip Et


AstraZeneca, sağlık sektörünün bilgi, hizmet ve teknoloji sağlayıcısı IMS Health ile Avrupa genelinde gözlemsel ve retrospektif çalışmalara dayalı olarak gerçek yaşam verilerinin kullanımını geliştirmek üzere üç yıllık bir işbirliği sözleşmesi imzaladığını duyurdu.

AstraZeneca ve IMS Health arasındaki bu işbirliği; Avrupa genelinde İspanya, Birleşik Krallık ve İskandinavya’daki 3 Gerçek Yaşam Verisi (RWE) Mükemmeliyet Merkeziyle birlikte etkin ve maliyet etkin sağlık hizmetlerinin sağlanması için gereken bakış açısını kazandırmayı hedefliyor. Bu işbirliği AstraZeneca ilaçlarının gerçek yaşam ortamındaki optimize edilmiş performansı hakkında geri ödeme kurumlarının sorularını cevaplandıracak.
IMS Health ile yapılan ortaklık özellikle, AstraZeneca’ya aralarında klinik sonuçların, mali verilerin ve tedavi modeli verilerinin de bulunduğu halen mevcut olan ve anonim hale getirilmiş elektronik sağlık kayıtlarına erişim imkanı verecek. Ayrıca şirketler, birlikte, çeşitli kaynaklardan alınan araştırma verilerini ve tıbbi verileri birleştirerek hastalıkların önlenmesi ve tedavisi alanında tıbbi sonuçların daha kapsamlı şekilde görüntülenmesini sağlayacak özelleştirilmiş bir araştırma ve veri analizi platformu geliştirecek. Bu veriler AstraZeneca’nın klinik çalışma programlarının tasarımına katkıda bulunacak. Böylece, hem AstraZeneca ilaçlarının etkisinin takip edilmesi, hem de bu ilaçların gerçek yaşamdaki performanslarının maksimum düzeye çıkarılması imkanı yaratılmış olacak.

İLAÇLARIN GERÇEK YAŞAMDAKİ ETKİSİ

Konu ile ilgili bilgi veren AstraZeneca Araştırma ve Geliştirme Başkanı Martin Mackay, “IMS ile işbirliğimiz, kontrollü klinik çalışmalarda gördüklerimizin ötesinde ilaçlarımızın gerçek yaşamdaki etkisini anlama konusundaki kararlılığımız açısından önemli bir aşamadır. Bu bakış açısı bize ve sağlık sektöründe karar alan otoritelere hastalıkların tedavisini iyileştirmek için yardımcı olacak, bireylerin ve sağlık bütçelerinin üzerindeki yükü en aza indirgemek için ilaçların etkin kullanımını sağlayacaktır” dedi.


İçeriği Paylaşın