AVON, Kadınları Uzun Soluklu Sağlık Hareketinde Buluşturdu

AVON, Kadınları Uzun Soluklu Sağlık Hareketinde Buluşturdu

AVON, Kadınları Uzun Soluklu Sağlık Hareketinde Buluşturdu

Bizi Takip Et


AVON, meme kanseriyle mücadele kampanyasına bu yıl ‘Işığım Pembe’ sloganıyla devam ediyor. Kampanyada,meme kanseriyle mücadelede erken teşhisin önemine dikkat çekmek için bilinçlendirme etkinlikleri 2 binden fazla kişinin katılımıyla düzenlendi.

AVON, Meme Kanseri ile Mücadele Kampanyası’na 23’üncü yılında da devam etti. Meme kanseri farkındalığı yaratmak ve erken teşhisin önemine dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen kampanya bu yıl da ‘#ışığımpembe’ sloganıyla devam etti.

Ece Erken’in sunuculuğunda Beşiktaş Barbaros Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinlikte binlerce pembe balon, meme kanseri ile mücadele eden tüm kadınlar için gönderilen umut ve iyi dileklerle gökyüzüne bırakıldı.Düzenlenen festival kapsamında kadınlara meme kanseriyle mücadelede iyi beslenmenin, sporun ve elle muayenenin önemi uzmanlar tarafından anlatıldı.

Barış Pınarı Harekatı ve hain terör saldırılarından gelen şehit ve yaralı haberleri nedeniyle, etkinlik kapsamında planlanan Nükhet Duru Konseri iptal edilirken, Avon Türkiye, ülkenin güvenliğini sağlayan askerlere destek olmak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı’na bağışta bulundu.

KADINLAR IŞIĞIM PEMBE ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

Dünya çapında devam eden hareketin Türkiye ayağı, 13 Ekim Pazar Günü, Beşiktaş Barbaros Meydanı’nda 2 bini aşkın kişinin katılımıyla düzenlendi. Işığım Pembe etkinliğinde binlerce kadın buluşarak seslerini var gücüyle duyurdu. Etkinlik kapsamında, Memeder ve Türk Kanser Derneği’ne yapılan bağışlarla, meme kanseriyle mücadele eden kadınlara destek olunması amaçlandı. Meme Sağlığı Derneği Kurucusu ve Onursal Başkanı Prof. Dr. Vahit Özmen, Türk Kanser derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Operatör Doktor Murat Atay, Avon Türkiye Genel Müdürü Orkun Gül’ün kadınları bilinçlendirme ve farkındalık yaratan konuşmaları da festivalin toplumsal sağlık hareketini de destekledi.

GEÇEN YIL 50 MİLYON KADINA ULAŞTI

Dünyada her yıl 2 milyon meme kanseri vakasının gerçekleştiğine dikkat çeken Orkun Gül, “Uzmanların açıklamalarına göre maalesef bu sayı önümüzdeki yıllar için katlanarak devam ediyor. AVON ailesi olarak 133 yıllık birikimimizle, sadece güzellik anlamında değil, kadınlara, hayatlarının her anında yanında olmak üzere konumlanan bir şirketiz. Meme Kanseriyle Mücadele kapsamında da 23 yıldır kadınlarımıza destek olmak için çalışıyoruz. Meme kanseri vakalarında erken teşhis ve kontrolün öneminin farkında olarak, hepimiz kadınlar için bir ışık yakıyor ve #ışığımızpembe olsun diyoruz. En önemlisi de Işığım Pembe Festivali ile dünyada milyonlarca temsilcilerimizle birlikte AVON’un meme kanserinde farkındalık yaratılması, bütün kadınların risklerin farkında olması, sinyalleri tanıması ve sonrasında nasıl hareket etmesi gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz. Geçen yıl yaptığımız çalışmalarla dünya genelinde 50 milyon kadına ulaştık, ancak çok sayıda insan için meme sağlığının hâlâ öncelik listelerinde olmadığını biliyoruz. Bu nedenle mücadelemize hız kesmeden devam edeceğiz.” dedi.


İçeriği Paylaşın