Avrupa Pediatrik Dermatoloji Derneği’ne İlk Türk Başkan

Avrupa Pediatrik Dermatoloji Derneği’ne İlk Türk Başkan


Bizi Takip Et


İstanbul’da düzenlenen 11. Avrupa Pediatrik Dermatoloji Derneği (European Society for Pediatric Dermatology) Kongresi’nde Canbebe Medikal danışmanı Prof. Dr. Ümit Ukşal dernek başkanı seçildi.

Türkiye’de Pediatrik Dermatoloji eğitiminin Avrupa standartlarına ulaşması için önemli katkıları ve çabaları olan Prof. Dr. Ümit Ukşal, 16 – 19 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen 11. Avrupa Pediatrik Dermatoloji Derneği Kongresi’nde dernek başkanlığına seçildi.

Kongrede, Avrupa Derneği yönetim kurulu tarafından yapılan başkanlık seçimine İngiltere, Almanya, Fransa, Hollanda, İspanya, İtalya, Belçika, İsviçre, Sırbistan, Yunanistan temsilcileri de yer aldı. Öğretim üyelerinin oy birliği ile başkanlığa Prof. Dr. Ümit Ukşal seçildi.

Bu seçimle Türkiye ilk kez bu Avrupa Derneğine 2 yıl süreyle başkanlık yapma hakkını kazanmış oldu. Bu sonuç  kongreye katılan Türk hekimleri tarafından büyük sevinçle karşılandı.

Avrupa Pediatrik Dermatoloji Derneği Kongresi’ne Avrupa, Amerika  ve dünyanın farklı bölgelerinden 500 dermatolog ve pediatrist katıldı. Kongre süresince, çocuk cilt hastalıklarının tanı ve tedavisindeki en son gelişmeler tartışıldı.


İçeriği Paylaşın