“Başka Ülkelerde Yatırım Planımız Kurulduğumuz Günden Bu Yana Vardı”


Bizi Takip Et


Eray Kapıcıoğlu

Dünyagöz Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı

“1996 yılında İstanbul Levent’te bulunan ilk hastanemizin kuruluşu ile birlikte “branş hastaneciliği” konusunda Türkiye’de yeni bir dönemi başlatmış olduk. Yurtdışından gelen yoğun hasta potansiyelimize bakarak özellikle Avrupa’ya da hizmetimizi götürme kararı aldık. Ön teşhis merkezi olan ilk kliniğimizi de 2004 yılında Amsterdam’da hizmete açtık. Burada beklediğimizin ötesinde bir ilgiyle karşılaştık ve Avrupa’da bulunduğumuz süre içinde yaptığımız bölgesel araştırmalar bize burada göz sağlığı alanında ciddi bir yatırım eksiği olduğunu gösterdi. Böylece yurt dışına gerek hekim kadrosu, gerek teknoloji bakımından tam donanımlı bir alt yapı ile göz sağlığı hizmetlerimizi taşıma kararı aldık. Köln ve Londra’da bulunan ön muayene ve teşhis merkezlerimizden sonra Almanya’nın Frankfurt kentinde hizmete açtığımız hastane yatırımımız ile Avrupa’nın daha geniş bir nüfusuna hizmet vermeye başladık.

Dünya Göz Hastanesi (Frankfurt, Almanya)

Almanya’da Köln ve Frankfurt’ta, Gürcistan’ın Tiflis şehrinde olmak üzere üç ayrı noktada hizmet vermeye devam ediyoruz. 2017 Ocak ayı itibariyle de Hollanda Amsterdam’da ve Azerbaycan Bakü’de akıllı binalarıyla, tam kapasiteyle ve gözün tüm branşlarında hizmet veren hastane yatırımlarımızı hayata geçirdik.

Dünyagöz Hastanesi (Bakü, Azerbaycan)

“DÜNYAGÖZ VE WORLDEYE MARKALARINI KULLANIYORUZ!”

Bölgenin dinamiğine ve ülkemize coğrafi yakınlığına bağlı olarak Dünyagöz ve Worldeye markalarını kullanıyoruz. Örneğin Azerbaycan’daki yatırımımızda Dünyagöz markamızı kullanırken; Frankfurt’taki hastanemizde Worldeye’ı kullandığımız gibi. Yurt dışına yatırım yapma planımız sağlık sektörüne adım attığımız ilk günden beri vardı. Hastanemizin adını “Dünya” koymamızın nedeni de en başından itibaren bu vizyonla yola çıkmış olmamızdır. Yurt dışı yatırımlarımızda ana stratejimiz; önce bölgeyle ilgili ihtiyacı doğru belirlemek. Gerçek bir potansiyel bir ihtiyaç tespit ediyorsak o bölgede hemen çalışmaları başlatıyoruz. Yurt dışı merkezlerimizde özellikle lazer, katarakt, retina hastalıkları ve göz estetiği alanlarında hasta yoğunluğumuz var.

TÜRKİYE’DEKİ HASTANELERİMİZE 147 ÜLKEDEN YILDA 80 BİN YABANCI HASTA BAŞVURUYOR!

Türkiye’deki hastanelerimizde 147 ayrı ülkeden yılda ortalama 80 bin yabancı hastayı ağırlıyoruz. Almanya, Hollanda, Azerbaycan gibi ülkelerde açtığımız göz hastanelerimizle, bulunduğu ülkelerin kamu ve özel sigorta şirketleri ile anlaşma yaparak, söz konusu ülkelerin ve  komşu ülkelerin vatandaşlarına göz sağlığı hizmeti vererek dünyada büyüyoruz. 2018’de Kırgızistan Bişkek’te ve Kosova Priştine’de ön tanı merkezleri açtık. 2019 yeni sağlık yatırımlarımız için hedef pazarlarımızı Katar, Dubai, Erbil, Romanya, Bulgaristan, Kırgızistan, Kazakistan, Rusya, Tacikistan, Özbekistan, Norveç, Danimarka, İsveç ve Ukrayna olarak belirledik.”

Esra Kazancıbaşı Öztekin

sagligimicin@gmail.com

Not: Bu yazı 26 Mart 2019 tarihinde Yenibirlik Gazetesinde yayımlandı.

Dünya Sağlık Sektörüne Türk Damgası Yazı Dizisinin 1. yazısı için aşağıdaki linke tıklayınız:


İçeriği Paylaşın