Bau Ağız ve Diş Hastanesi Açılıyor

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin klinik uygulama eğitimlerini gerçekleştirecekleri Ağız ve Diş Hastanesi, İstanbul’un kalbi Beşiktaş’ta yeni, modern ve son teknoloji ile donatılmış cihazlarla hizmete giriyor.

Bau Ağız ve Diş Hastanesi Açılıyor

Bizi Takip Et


Teknolojik cihazların kullanımının öneminin her geçen gün arttığı Diş Hekimliği alanı, gelecek yüzyılın meslekleri arasında gösteriliyor. Bu doğrultuda uluslararası standartlarda eğitim veren Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Diş Hekimliği Fakültesi, öğrencileri için sağladığı olanakları bir adım daha ileriye taşıdı.

BAU Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin klinik uygulama eğitimlerini gerçekleştirecekleri Ağız ve Diş Hastanesi, İstanbul’un kalbi Beşiktaş’ta yeni, modern ve son teknoloji ile donatılmış cihazlarla hizmete giriyor.

BAU

DİŞ HEKİMLİĞİ HASTANESİ BALMUMCU’DA HİZMET VERMEYE BAŞLIYOR! 

Bahçeşehir Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve BAU Ağız ve Diş Hastanesi, yeni binasında hizmet vermeye başlıyor. İstanbul’un kalbinde, Beşiktaş ilçesi Balmumcu semtinde, günde yaklaşık 1.500 hastanın tedavi hizmeti alabileceği diş hastanesi, BAU Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin teorik eğitimlerinin yanı sıra uygulama eğitimlerini gerçekleştirmesine olanak tanıyacak.

BAU Ağız ve Diş Hastanesi’nde bünyesinde, 15 bin m2 kapalı alanda, 183 diş ünitesi, 2 genel anestezi ameliyathanesi, 1 sedasyon ünitesi, multidisipliner diş hekimliği klinikleri, Sürekli Diş Hekimliği Eğitim Merkezi, yüksek teknoloji ile donatılmış eğitim laboratuvarları ve protez üretim merkezi barındırıyor.

‘’DİŞ HEKİMLİĞİ; TIP, MÜHENDİSLİK, SANAT VE BİLİMİN MÜKEMMEL BİR KARIŞIMIDIR”

Prof_Dr_Selcuk_Basa

Geleceğin nitelikli diş hekimlerini yetiştirme anlayışına uygun olarak eğitim verecekleri yeni yerleşkelerine kavuşacakları için mutlu olduklarını söyleyen BAU Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selçuk Basa, Bahçeşehir Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerine, ağız sağlığının genel sağlığın ayrılmaz bir parçası olduğunu kabul eden ‘’bütüncül hasta tedavisi yaklaşımı’’ ile güncel teknolojik gelişmeler neticesinde ortaya çıkan ‘’Dijital Diş Hekimliği’’ uygulamalarını da içine alarak oluşturduğu genişletilmiş bir eğitim müfredatı sunmaktadır. Bu yaklaşımın en önemli tamamlayıcısı teorik bilginin yanı sıra uygulama eğitimlerinin de verimli gerçekleşmesidir. BAU Ağız ve Diş Hastanesi, öğrencilerine bu imkânı sağlayacaktır” dedi.

Burada aldıkları eğitim ile öğrencilerin hekim olmanın yanı sıra yaratıcı da olacaklarını söyleyen Prof. Dr. Selçuk Basa: “Hastalarından olumlu geri bildirim, memnuniyet ve takdir almak için çok çalışacaklar. Bu çaba onları birer sanatçı yapacak. Sanatlarını yaratmak için bilgisayarları, ölçüm cihazlarını kullanarak çalışmalarını tasarlayacak ve bazı karmaşık aletleri, teknikleri, mekanik ve elektrikli ekipmanları kullanacaklar bu da onları birer mühendis yapacak.

Son olarak, başkalarının daha sağlıklı olmasına, yüzlerinde güzel gülümsemelere sahip olmasına ve özgüvenlerinin artırmasına yardımcı olacaklar ve bu da onları işlerini iyi bilen ve çok seven hekimler yapacak” diyerek sözlerini tamamladı.


İçeriği Paylaşın