Bepanthol Baby Ürün Ailesini Genişletiyor

Pişik önleyici merhemiyle bebeklerin hassas cildini korumayı, mutlu anları bölen pişik problemini önlemeyi hedefleyen Bepanthol Baby, artık bebek bakımında daha fazla çözüm sunuyor. Ürün ailesine yeni üyeler ekleyen marka, Bepanthol Baby Vücut Şampuanı ve Bepanthol Baby Nemlendirici Vücut Kremi ile cilt kuruluğunda da ebeveynlerin ve bebeklerinin yanında oluyor.

Bepanthol Baby Ürün Ailesini Genişletiyor

Bizi Takip Et


Kalitesi, güvenilirliği ve bilimsel temellere dayalı etkisiyle bulunduğu her pazarda başarı yakalayan Bayer Tüketici Sağlığı, dermatolojideki uzmanlığını bebek cilt bakımıyla zenginleştiriyor. Bebek bakımı için ürün ailesini büyüten Bepanthol Baby, Pişik Önleyici Merhem’in yanına Bepanthol Baby Nemlendirici Vücut Kremi ve Bepanthol Baby Vücut Şampuanı’nı ekliyor. Bebeklerin ve ebeveynlerin hayatına değer yaratmayı hedefleyen marka, pişikle beraber artık cilt kuruluğunu da önlüyor.

BEPANTHOL BABY YENİ ÜRÜN AİLESİNİ TANITIYOR

Pediatristlerin 1 numaralı tercihi Bepanthol Baby Pişik Önleyici Merhem, düzenli kullanımda pişiği henüz oluşmadan önlüyor, SLS ve parfüm içermiyor. Provitamin B5 ve doğal yağlardan oluşan, bebek cildine özel koruyucu formülü klinik olarak kanıtlanan ürünle marka “Pişiği bekleme, önle!” mesajı veriyor.

Pişiğin yanında bebek bakımı için sunduğu çözümlere yenilerini ekleyen Bepanthol Baby, yeni ürünleri Vücut Şampuanı ve Nemlendirici Vücut Kremi ile bebek cildini koruyup destekliyor.

Bepanthol Baby Vücut Şampuanı sabun içermeyen formülü ve Provitamin B5 Bakım Kompleksi sayesinde bebek cildini kurutmadan temizliyor. Parfüm, SLS ve renklendirici içermeyen ürün göz yakmıyor, kolayca durulanıyor. Niasinamid ve doğal yağlar içeren Provitamin B5 bakım kompleksine sahip Bepanthol Baby Nemlendirici Vücut Kremi ise bebeğin hassas cildinin doğal bariyerini koruyor ve destekliyor. 

Bayer Tüketici Sağlığı Pazarlama Direktörü Tuna Demiralp; “Pediatristlerin tercih ettiği, Bepanthol Baby markası olarak bebek cilt bakımındaki ihtiyaca cevap vermek amacıyla ebeveynlere destek olacak bir çözüm sunarak portföyümüzü genişlettik. Pişik bakımındaki uzmanlığımızı cilt kuruluğu alanına da taşıdık. Bebek cildine dost içerikli, insanların gönül rahatlığıyla güvenebileceği ürünlerimizi tüketicilerimizle buluşturduk. Pişiğin yol açtığı huzursuzluk, cilt kuruluğu olmadan, ebeveynlerin bebekleriyle mutlu anlar biriktirmesini diliyoruz.” dedi. 

Uzman Doktor Dicle Çelik; Pişik ve ciltteki kuruluk nedeniyle huzursuzluk yaşayan bebeklerde büyüme hormonu salınımı azalabiliyor. Bu da bebeklerin tüm gelişim aşamalarında önemli bir etken olarak karşımıza çıkıyor. Öte yandan bu durum, ebeveynlerin psikolojilerini, günlük hayatlarını ve iş yaşamlarını da etkileyebiliyor. Bu noktada cilt bakımı çok önemli. Bebek cildine uygun pediatrik ürünler kullanmak gerekiyor. Özellikle banyo sonrası bakım rutininde bebeklere özel cilt bakım ürünlerinin kullanılması hem bebeğin cildinin nemlendirilmesi açısından hem de bebekle ebeveynin kaliteli vakit geçirmesi, göz teması kurarak ilişkilerini güçlendirmeleri açısından önemli.” dedi.  


İçeriği Paylaşın