Bilim İlaç’a “İnsana Saygı” Ödülü

Bilim İlaç’a “İnsana Saygı” Ödülü

Bilim İlaç’a “İnsana Saygı” Ödülü

Bizi Takip Et


Bugüne kadar mükemmellikte süreklilikten en rekabetçi şirkete, çevre ödüllerinden gönüllülük yönetimine kadar birçok kategoride ulusal ve uluslararası ödüle lâyık görülen Bilim İlaç, ödüllerine bir yenisini daha ekledi.

Bilim İlaç, Kariyer.net tarafından verilen ve insan kaynakları dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul gören İnsana Saygı Ödülü’ne bu yıl 4. kez lâyık görüldü.

Bilim İlaç’tan yapılan açıklamada, “Aynı ödülü kendi sektöründe üst üste 4 kez alma başarısını gösteren Bilim İlaç hem bir rekora imza attı hem de iş başvurularını 3 haftayı aşmayacak sürede ve adaya özel içerikte bilgilendirmeyle yanıtlayarak bu alanda başarısını pekiştirdi” denildi.

“İNSANA SAYGI” ETİK KODUMUZ

“İnsana Saygı Ödülü’nü 4 kez üst üste kazanmak bize gurur veriyor” diye konuşan Bilim İlaç İnsan Kaynakları Direktörü Aykut Bora, gerçek başarının sürdürülebilir olmasının gerektiğini ve dört yıl üst üste lâyık görülen ödülün bu açıdan daha da anlam kazandığını kaydetti. Bilim İlaç’ın bugüne kadar aldığı her ödülün arkasında kurumsal değerlerinin bulunduğuna dikkat çeken Aykut Bora, “Bilim İlaç’ın; insan mutluluğu, gelecek nesillere saygı, etik ilkeli yönetim, değişim ve başarma tutkusu olmak üzere 5 değeri bulunmaktadır. Bu kapsamda Bilim İlaç, etik değerleri çerçevesinde insan sağlığına katkıda bulunmakta ve bu haliyle sağlık sektörünün beklentilerini karşılamaktadır. Bilim İlaç bütün bunları gerçekleştirirken de çevreye, topluma saygı ve özenden taviz vermeden, çalışanlarının kişisel gelişimi, yetkinliği ve mutluluğunu ön planda tutmaktadır. Bu nedenle bu ödüle 4. kez sahip olmak Bilim İlaç için sürpriz olmamıştır” diye konuştu.

İŞ BAŞVURULARINI 3 HAFTADA YANITLIYOR

Bilim İlaç’ın bu başarıyı elde etmesinin arkasında, iş başvuruları konusunda sergilediği doğru ve titiz yaklaşımın olduğunu belirten Aykut Bora, “İş başvurusu yapan adayların karşılaştığı en büyük sorunlardan biri de, başvurularına olumlu ya da olumsuz geri dönüş olmamasıdır. Bilim İlaç bu konuda çok doğru bir yaklaşım sergiliyor. İnsan kaynakları performans göstergelerimiz arasında “adaylara geri dönüş oranı ve süresi” var; başvuran tüm adaylara, görüşme yapıldıktan sonra 3 hafta içerisinde geri dönüş yapmamızı başarıyla uyguladığımız sistem sağlıyor” dedi.


İçeriği Paylaşın