Birlik’te İftar

Birlik’te İftar

Birlik’te İftar

Bizi Takip Et


İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği ve Tuzla Belediyesi iş birliği ile 7 Haziran 2017 tarihinde Tuzla Belediyesi Ayyıldız Sosyal Tesislerinde iftar yemeği düzenlendi. Söz konusu iftar yemeğine Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı,  İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ahmet Lütfullah Orhan, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz. Dr. Yakup Çağ, İdari Hizmetler Başkanı Uz. Dr. Habip Yılmaz, Mali Hizmetler Başkanı Sinan Bayraktar, Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan, Birlik bünyesinde ve il genelinde görev yapan sağlık profesyonelleri, yöneticileri katıldı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ve dua ile başlayan iftar yemeği, ilahi ve ney dinletisi ile devam etti.

“Ramazan ayının; nefsimizi terbiye etmek için kıymetli bir mektep olduğu bilinciyle bir aradayız. Bu kıymetli mektepte inançlarımızı, birbirimizi anlamak için gösterdiğimiz gayreti yeniden, hoşgörü ile okuyoruz” diyerek sözlerine başlayan İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ahmet Lütfullah Orhan ; “Anadolu Güney Sağlık Ailesi olarak kamu derdine derman olabilmek için, sağlık hedeflerine uygun görev ifa etme gayreti içerisindeyiz. 2012 yılında ihdas edilen Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ve Kamu Hastaneleri Birlikleri ile sağlık hizmeti vatandaşlarımız için daha etkin ve kolay erişilebilir hale geldi. 2023 hedeflerimizde sağlıkta gelişim politikalarımızla “etkin sağlık planlaması, birinci basamak – Aile Hekimliği danışmanlık hizmetlerini arttırma, yerindelik anlayışı ile sağlık bölgesi ölçekli sağlık planlamalarını güçlendirme, sağlık eğitimini – iletişimini – araştırmalarını” geliştirme vizyonumuzla sağlık hizmeti sunacağız ”dedi.

Genel Sekreter Prof. Dr. Ahmet Lütfullah Orhan; “İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği olarak “Birlik’te nesilden nesile sıhhat” vizyonuyla 14.657.434 nüfusa sahip İstanbul ilimizde,  Birlik bölgemizde yer alan Adalar, Kartal, Maltepe, Pendik, Sultanbeyli ve Tuzla ilçeleri başta olmak üzere il geneli ve il dışından gelen hastalara; 12.000 çalışanımızla 4’ü eğitim ve araştırma, 2’si ağız ve diş sağlığı merkezi olmak üzere 13 sağlık tesisimizle; sağlık hizmeti veriyoruz.

Anadolu Güney Sağlık ailesine katılacak insan kaynağı enerjisi ve yeni sağlık tesislerimiz ile sağlıklı nesiller yetiştirmeyi, sağlık okuryazarlığını ve sağlık eğitiminin kalitesini yükseltmeyi amaçlıyoruz. Hastanelerin; sadece sağlık hizmeti alınan mekânlar olmasının ötesinde ruhunun da olmasını, sağlık çalışanlarının şefkat ve şifa eli ile hastalarımıza dokunmasını da Birlik olarak hedeflerimizin başında tutuyoruz.

Anadolu Güney Sağlık Ailesinin değerli mensupları;  öğütlendiği üzere “Oruç sabrın yarısıdır.” İnsan yaşamına dokunan mesleklerimizi icra ederken Ramazanın sabrı ve hoşgörüsünün bizlere nüfuz etmesi temennisiyle; iftarda bizlerle birlikte olduğunuz için teşekkür ederiz.” diyerek sözlerine devam etti.

Genel Sekreter Prof. Dr. Ahmet Lütfullah Orhan; “Birlik olarak yeni hastane projelerimizde ve sağlık yatırımlarımızda; kendilerinin de Hekim olması hasebiyle sağlık hizmetlerimize önemli katkı sunan Tuzla Belediyesine ve Belediye Başkanı Dr. Sayın Şadi Yazıcı’ya, Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Sayın Turgut Özcan ve tüm ekibine teşekkür ediyorum. Kendilerini ailemizden gördüğümüzü huzurlarınızda bir kez daha tekrarlamak istiyorum. İnşallah Ramazan ayı ve güzel günlerde bir arada olmak, buluşmak ve mutluluğu beraber paylaşmak temennisiyle hepinize katkılarınız ve katılımınız için teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini bitirdi.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı; “İçinizden biri olmaktan, bir hekim olmaktan onur ve gurur duydum. Sağlık ordumuzun değerli mensupları Tuzla dahil olmak üzere bütün İstanbul halkına ve burada yaşayan insanlarımıza sağlık hizmeti konusunda gösterilen özen ve itinayı her zaman görüyoruz. Bu konuda halkımızdan güzel geri dönüşleri alıyoruz. Sağlık hizmetinde göstermiş oldukları kaliteyi, değerli ekibi ile bizlere sunan Anadolu Güney Sağlık Ailesine canı gönülden teşekkür ediyorum. Modern bir yaşamda ulaşım, eğitim ve en önemlisi sağlık olmak üzere üç unsur ortaya konur. Sağlık asla ihmal edilemez. Özellikle son yıllarda gösterilen sağlık alanında atılım ve sağlık personelindeki kalitenin artmasında,  modern yaşamda sunulan imkânlardan dolayı emeği geçen herkese hem Tuzla halkı, hem İstanbul halkı, hem Ülkem adına teşekkür ederim. Nice Ramazan aylarında buluşmamız dileğiyle, şimdiden Ramazan Bayramınızı tebrik ediyor, sevdiklerinizle nice bayramlar temenni ediyorum.” dedi.


İçeriği Paylaşın