BMS Türkiye Akciğer Kanserine Dikkat Çekti

BMS Türkiye Akciğer Kanserine Dikkat Çekti

BMS Türkiye Akciğer Kanserine Dikkat Çekti

Bizi Takip Et


İmmüno-onkolojik tedavilerin ülkemize kazandırılmasında  rol üstlenen Bristol-Myers Squibb (BMS), kasım ayının Akciğer Kanseri Farkındalık Ayı olması sebebiyle düzenlediği aktivitelerle Akciğer Kanserine karşı toplumu bilinçlendirmeyi hedefledi.

İmmüno-onkoloji alanındaki tedavileri ile ülkemizde metastatik kanserlerde sağkalım ve yaşam kalitesi beklentilerini yükselten Bristol-Myers Squibb (BMS), Akciğer Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında kasım ayı boyunca toplumun konuya dikkatini çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla etkinlikler gerçekleştirdi. Kanser farkındalığının dünya ortalamasının oldukça altında olduğu Türkiye’de toplumsal bilinçlendirmeyi amaçlayan BMS Türkiye, kasım ayı boyunca İstanbul’da Akasya AVM, İstinye Park AVM ve Marmara Forum AVM’de etkinlikler düzenlendi. Bu etkinliklerde; “Hiç sigara içmemiş”, “5 yıl düzenli sigara içmiş” ve “20 yıl düzenli sigara içmiş” kişilere ait nefes sesleri ziyaretçilere özel olarak tasarlanmış bir akciğer standı aracılığıyla dinlettirilerek özellikle sigaranın yarattığı yapısal zararlar, akciğer kanserinden korunma ve belirtileri konusunda bilgiler verildi.

Akciğer Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında, BMS’in koşulsuz desteği ile Kanserle Dans Hasta Derneği tarafından; Ankara, İstanbul ve İzmir’de toplumun bilinçlendirilmesine yönelik açık hava etkinlikleri düzenlendi. Bu etkinliklere ilave olarak, Ankara ve İstanbul illerinde gençlerin akciğer kanseri riskleri ve korunma konularında bilinçlendirilmeleri için üniversitelerde etkinlikler gerçekleştirildi. Sosyal medya aracılığı ile konu uzmanları tarafından akciğer kanserinde korunma, erken tanı, tedavi, beslenme ve onko-psikolojik destek konularında webinar’lar düzenlendi.

Kasım ayında gerçekleştirilen bu etkinliklerle akciğer kanseri farkındalığının sağlanması konusunda 7 bin kişiye doğrudan erişim sağlandı.


İçeriği Paylaşın