Boehringer Ingelheim’de Yeniden Büyüme

Boehringer Ingelheim’de Yeniden Büyüme

Boehringer Ingelheim’de Yeniden Büyüme

Bizi Takip Et


İlaç şirketi 2011’in ilk yarısında gerçekleştirdiği ilaç lansmanları sonucu önceki yıla kıyasla yerel para biriminde yeniden büyüme gösterdi. Finanstan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hubertus Von Baumbach konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Reçeteli ilaçların fiyatlandırılmasına ilişkin zorluklara rağmen genel olarak iyi kazançlı bir konumda olmak, araştırma ve geliştirme alanına yine daha çok yatırım yapabilmemizi sağladı” dedi ve şu bilgiler verildi:

“Boehringer Ingelheim reçeteli ilaçlardaki net satış miktarı yılın ilk yarısında 4,9 milyar Euro’ya kadar çıkararak önceki yılın seviyesine paralel gitti.  Döviz ayarlamasının ardından ve yapısal iş koşulları dikkate alınarak (ABD ve Almanya’da bazı moleküllerin ilaç patent ve veri koruma sürelerinin dolmasına rağmen) iş kapsamımız, yerel para biriminde özellikle ABD, Japonya ve Kanada’da yüzde 10 büyüdü.  Net satışlardaki artışın yüzde 60’ı, lansmanı yeni yapılan antikoagülan, antihipertansif ve diyabet tedavisi alanındaki ilaçlarla elde edildi.

Boehringer Ingelheim yürüttüğü araştırma ve geliştirme faaliyetleri dahilinde çalışılan yeni maddelerde ilerleme kaydetti. Bir dizi yeni biyolojik ve kimyasal aktif içerik, preklinik aşamasından klinik geliştirme aşamasına geçti. Ayrıca, son gelişim aşamalarındaki moleküllerde plana göre ilerleme kaydetti.”


İçeriği Paylaşın