Bolu’daki Termal Sağlık Kasabasında Dört Mevsim Tatil

Bolu’daki Termal Sağlık Kasabasında Dört Mevsim Tatil

Bolu’daki Termal Sağlık Kasabasında Dört Mevsim Tatil

Bizi Takip Et


Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Bolu’ya Türkiye’nin ilk termal sağlık kasabası kuruluyor.

Hisseli gayrimenkul sistemi ile Ocak ayından itibaren misafirlerini ağırlayacak olan Narven Termal Sağlık Kasabası, 450 bin metrekarelik alanda, 7 bin 200 yatak kapasitesi ile  Bolu turizmini de iki katına çıkaracak.

Projeye yeni eklenen güzellik merkezi ile çalışma alanlarını artıran termal sağlık kasabası, Bolu halkına 800-1000 civarında istihdam sağlayacak. Dört mevsim tatil imkanı sunan ve bu alanda büyük bir boşluğu kapatacak olan sağlık kasabasında, bu zamana kadar 5  bin adet tapu satışı gerçekleştirildi. İki etaptan oluşacak proje 2019 yılında tamamlanacak.

SAĞLIK TURİZMİNE ÖZEL YAPI

 Termal turizmin yanı sıra afiyet turizmi, sağlık turizmi, kongre-seminer ve kültür turizmine yönelik birçok alt yapıyı bünyesinde bulunduran termal sağlık kasabası, sektörün örnek projesi olarak gerek Avrupa, gerekse Türkiye’de önemli bir potansiyele ulaşmayı hedefliyor. Termalizm (doğal şifalı su kaynakları ile uygulanan tedavi şekli), klimatizm (açık hava ve bol oksijenli temiz havanın yaygın olduğu dağ ortamında uygulanan tedavi şekli), uvalizm (Meyve sebze ve diğer bitkilerin kür sistemiyle tedavi şekli) gibi termal turizmin tüm olanaklarından faydalanma imkanı da sunulacak.


İçeriği Paylaşın