"Bu Ülkenin Doktorlarını Severim Çünkü..."

Ben bu ülkenin doktorları severim. Onlara sonsuz bir saygım duyarım. Çünkü Türkiye'de en çok saygıyı ve sevgiyi hak eden meslek grubunun başında hekimler gelir...

"Bu Ülkenin Doktorlarını Severim Çünkü..."

Bizi Takip Et


Ben bu ülkenin doktorlarını severim. 

Kalp hastalığı nedeniyle nefes almakta ve yürümekte zorlanan babamın by-pass ameliyatıyla yıllardır avukatlık yapmasını sağlayan onlardır. 

Karın ve göbek bölgemde dayanılmaz sancılara yol açan bağırsak düğümlenmesi gibi acil bir durumda, doğru tanı ve ameliyatla beni sağlığıma kavuşturan gene onlardır. 

Eşimin geçirdiği kalple ilgili ağır problemde, en kritik zamanlarda yerinde müdahalelerle ona yıllarca sağlık veren de gene bu ülkenin hekimleridir. 

Annemin guatr ameliyatını, benim rahimle ilgili operasyonumu da başarıyla gerçekleştiren gene onlardır; Türkiye'nin  doktorları…

İmza attığım binlerce haberde, yaptığım 6 binin üstündeki sağlık programında organ naklinden çocuk cerrahisine, onkolojiden sindirim sistemi hastalıklarına kadar her branştan pek çok başarılı hekim tanıdım. Hastalığın kapımızı çaldığı zamanlarda kendimin ya da ailemin sağlığını hep bu ülkenin doktorlarına bir an bile tereddüt duymadan emanet ettim. 

HEKİMLERİN YERİNDE OLMAK İSTER MİYDİNİZ?

Ben bu ülkenin doktorları severim. Onlara sonsuz bir saygım duyarım. Çünkü Türkiye'de en çok saygıyı ve sevgiyi hak eden meslek grubunun başında hekimler gelir.

Mezuniyet ve uzmanlık diploması sonrasında  bilgilerin sürekli tazelenmesini gerektiren hekimlik dışında başka kaç meslek dalı sayabilirsiniz? Depremde, selde, yangında, salgın hastalıkta gözlerini kırpmadan hayat kurtarmak için uğraşan kaç meslek vardır?

Söyler misiniz kalp krizi sonrası duran bir kalbin yeniden canlandırılmasından ya da karaciğer yetmezliğinin her geçen gün ölüme doğru sürüklediği  bir hastaya nakille yaşam verilmesinden daha değerli bir şey olabilir mi bu dünyada?

“Eyvah onsuz ne yaparım ben!” diyerek gözyaşlarınıza boğulduğunuz anda  ameliyathanenin ya da yoğun bakımın kapısından çıkan hekiminizin “Gözünüz aydın, sağlık durumu iyi” müjdesinden başka sizi mutlu edecek bir şey var mıdır?  Bu cümleden daha kıymetli bir şey olabilir mi sizce?

İşte, bu yüzden ne zaman bir hekimle karşılaşsam, kalbimin derinliklerinden gelen bir sevgi ve saygıyla bakarım. 
Bugün 14 Mart Tıp Bayramı... Hekimlere şiddetin böylesine önemli bir sorun olduğu ülkemizde bugün söylenecek tek şey; 

HEKİMLERE SAYGI!

Esra Kazancıbaşı Öztekin

Esra Kazancıbaşı Öztekin'in diğer yazılarını okumak için tıklayınız...

https://www.sagligimicinhersey.com/yazar/esra-kazancibasi-oztekin


İçeriği Paylaşın