C Vitamininin Cilde Faydaları Nelerdir?

Ciltteki renk eşitsizliğini ve mat görünümü azaltmaya destek olan saf C vitamini içerikli serumlar, daha ışıltılı ve genç bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur.

C Vitamininin Cilde Faydaları Nelerdir?

Bizi Takip Et


Bahar aylarıyla beraber kış mevsiminin olumsuz etkilerini bir kenara bırakmak için cildinize bakım yapmanın tam zamanı! C vitamininin sağlığa faydalarını hepimiz biliyoruz peki cilde faydalarını yeterince biliyor muyuz?

İlkbahar mevsiminde cildi tazelemek, pürüzsüz bir hale getirmek ve yaza iyi görünen bir ciltle giriş yapmak için C vitamini, cilt bakımının önemli adımlarından biri. C vitamini, vücut açısından faydalı bir vitamin olmasının yanı sıra cilde etkileri de son derece önemli.

Ciltteki renk eşitsizliğini ve mat görünümü azaltmaya destek olan saf C vitamini içerikli serumlar, cildin oksidanlardan arınarak daha ışıltılı ve genç bir görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor. C vitamini serumlarının gündüzleri en az 50 SPF içeren güneş koruyucular ile birlikte kullanılması öneriliyor. 

Antioksidanlar, hücre DNA’sını güneş gibi dış etmenlere ve serbest radikallere karşı koruyan ve DNA onarımına yardımcı olan çok değerli moleküller olarak biliniyor. Bu nedenle C vitamini, lekelenme ya da yaşlanma belirtileri gibi problemlerin çözümünde güçlü antioksidanlardan biri olarak öne çıkıyor. 

C VİTAMİNİ İÇERİKLİ ÜRÜNLERDE 3 ÖNEMLİ KRİTER

SkinCeuticals’ın kurucusu dermatolog Sheldon R. Pinnell’in yaptığı klinik çalışmalar, C vitamini içerikli ürünlerin etkili olması için 3 önemli parametreye göre formüle edilmesi gerektiğini ortaya koymuştur:

1. Saf L Askorbik asit içermesi

2. Ph oranının 3,5’in altında olması 

3. İçeriğin %10-20 arasında konsantrasyona sahip olması

SİZE UYGUN ANTİOKSİDAN HANGİSİ?

Günümüzde güneşin zararlı etkilerinin artması ve serbest radikallerle birlikte ciltte hızlanan yaşlanma belirtileri, C vitaminine olan ihtiyacı da artırıyor. Amerika’nın 1 numaralı profesyonel cilt bakım markası* SkinCeuticals, farklı cilt tiplerine özel profesyonel antioksidan serumlarıyla lekelerin giderilmesinde ve renk eşitliğinin sağlanmasında etkili oluyor, çevresel faktörlerden dolayı ortaya çıkan ciltteki kırışıklık görünümünü azaltıyor.

NORMAL VE KURU CİLTLER İÇİN C E FERULİC ANTİOKSİDAN SERUM

Normal ve kuru cilt tiplerinin kullanımına uygun olarak geliştirilen C E Ferulic Antioksidan Serum, çevresel faktörlere karşı koruma sağlamanın yanı sıra yaşlanma belirtilerini de azaltıyor. Kırışıklık, sıkılık kaybı, ince çizgiler gibi yaşlanma belirtilerine meydan okuyan ürün; %15 saf C vitamini, %1 saf E vitamini ve %0.5 ferulik asit bulunduruyor.

NASIL UYGULUYORUZ?

C E Ferulic Antioksidan Serum’u günde bir kez cildinizi temizledikten sonra hafif dokunuşlar yaparak yüzünüze, boynunuza ve dekolte bölgenize uygulayabilirsiniz. 

Normal ve hassas ciltler için Serum 10

Saf C vitamini ve ferulik asit ile ince çizgi, kırışıklık ve kahverengi lekelerin görünümünü azaltan ve başlangıç seviyesinde antioksidan etki sunan Serum 10, erken yaşlanma belirtilerine karşı cildi savunuyor. Cilt tonu eşitsizliğine karşı da savaşan serum, içerisindeki %10 saf C vitamini ve %0.2 ferulik asit ile sağlıklı bir cilt görünümünün oluşmasına yardımcı oluyor.

NASIL UYGULUYORUZ?

SkinCeuticals Serum 10’u günde bir kez, temiz cildinize parmak uçlarınızla uygulayabilirsiniz. 

NORMAL, KARMA VE YAĞLI CİLTLER İÇİN PHLORETİN CF ANTİOKSİDAN SERUM

İnce çizgilere, kırışıklıklara ve renk eşitsizliklerine meydan okuyan Phloretin CF Antioksidan Serum, serbest radikallerin hasarını etkili bir şekilde nötralize ediyor. İçeriğinde %10 saf C vitamini, %2 phloretin ve %0.5 ferulik asit bulunan serum, UVA ve UVB ışınlarına karşı gelişmiş çevresel koruma sağlayıp cildin genç ve ışıltılı görünmesine destek oluyor. Yaşlanma ve hiperpigmentasyon gibi cilt endişeleri için geliştirilen formül, kolajen sentezini ve hücre yenilenmesini de tetikliyor. 

NASIL UYGULUYORUZ?

Karma ve lekeye eğilimli cilt tiplerine uygun Phloretin CF Antioksidan Serum’u her sabah temizlenmiş cildinize hafif dokunuşlarla uygulayabilirsiniz.

Yağlı ve karma ciltler için Silymarin CF Antioksidan Serum

Yağlanma ve kırışıklık görünümünün önüne geçen Silymarin CF, yağlı ve akneye eğilim gösterebilen ciltler için koruma sağlıyor. %15 saf C vitamini içeren serum, yağlanmayı azaltıp cilt dokusunun görünümünü ve cilt berraklığını destekliyor. İnce çizgilerin görünümünü fark edilir şekilde azaltan uzman formül, devedikeni özü ile zenginleştirilerek yağ oksidasyonunu önlüyor.

NASIL UYGULUYORUZ?

Günde 1 kez sabah cildinizi temizledikten sonra 4-5 damla Silymarin CF Antioksidan Serum’u avucunuza dökebilir ve parmak uçlarınızı kullanarak kurulanmış yüzünüze, boynunuza ve dekolte bölgenize uygulayabilirsiniz.

SKİNCEUTİCALS’TAN ÜCRETSİZ ONLİNE CİLT DANIŞMANLIĞI

Cilt tipine göre antioksidan çözümler sunan SkinCeuticals, cilt bakımı konusunda uzman destek sağlayan uygulaması “SkinCeuticals Online Danışmanlık” ile kadınlara ihtiyacı olan desteği ücretsiz ve online olarak sunuyor.

Hafta içi her gün 10.00-18.00 saatleri arasında ücretsiz canlı destek hizmetinden yararlanmak isteyenler, www.skinceuticals.com.tr adresinde yer alan formu doldurarak randevu alıyor ve bire bir uzman desteği sunan SkinCeuticals yetkilileri tarafından aranıyor. Uzmanlar, bire bir görüşmelerle herkesin evinde rahatlıkla uygulayacağı ve pratik olarak yapabileceği cilt bakım tüyolarını paylaşıyor.

Dünya C vitamini günü her yıl Nisan ayında kutlanıyor. Siz de cildinize uygun C vitamini içerikli serumları keşfetmek ve kişiselleştirilmiş bakım rutininizi oluşturmak için www.skinceuticals.com.tr adresinden randevu alabilirsiniz.


İçeriği Paylaşın