Diyabet Hastaları İçin Stratejik İşbirliği

Diyabet Hastaları İçin Stratejik İşbirliği

Diyabet Hastaları İçin Stratejik İşbirliği

Bizi Takip Et


Boehringer Ingelheim ve Eli Lilly Şirketleri, AR-GE’lerinin orta ve son aşamasında olan diyabet bileşikleri portföylerini birlikte geliştirmek ve pazarlamak üzere küresel bir anlaşmaya imza attı.

Lilly Başkanı ve CEO’su, John C. Lechleiter, Ph.D., “Geçmişte başarılı ortaklıklar gerçekleştirmiş olduğumuz Boehringer Ingelheim ile yeni ve kapsamlı bir anlaşma yaptığımız için çok heyecanlıyız” dedi ve şöyle devam etti:

“Birlikte çalışarak farmasötik endüstrisindeki en sağlam diyabet tedavi hatlarından birini oluşturacağız. Lilly için bu anlaşma, diyabetli hastalara sunduklarımızın çeşitliliğini geliştirmekte, diyabet bakım kapasitemizi güçlendirmekte ve bazı ürünlerimize yönelik gelen patent koruma kaybının getireceği dönem sonu gelir kaybı konusunda yeni fırsatlar sunma gibi yararlar sunmaktadır.”

Boehringer Ingelheim Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Andreas Barner da “Boehringer Ingelheim’da Araştırma ve Geliştirmesini kendimizin gerçekleştirmiş olduğu yenilikçi bileşiklerle yeni bir terapötik alana girdiğimiz noktada, Boehringer Ingelheim ve Lilly stratejik bir anlaşma oluşturma kararı almışlardır. Bu birliktelik firmalarımıza Lilly’nin diyabet pazarındaki uzmanlığı ve iki bazal insülin analogunun yanısıra, Boehringer Ingelheim’ın zengin ve yenilikçi son aşama ürün yelpazesiyle güçlerini birleştirme faydası sağlayacaktır” dedi.


İçeriği Paylaşın