Alvimedica CID İle Birleşti

Alvimedica CID İle Birleşti

Alvimedica CID İle Birleşti

Bizi Takip Et


Alvimedica, tıbbi cihaz sektöründe, İtalya’nın yenilikçi tıbbi cihaz şirketi Carbostent & Implantable Devices (CID) ile birleşti. Alvimedica, bu birleşme ile güçlenerek büyümeye devam edecek.

Türkiye’de  stent ve balon üreticisi konumundaki Alvimedica, 40’dan fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Yüzde yüz Türk sermayeli olan şirketin sektörde altı yıllık deneyimi bulunuyor. Alvimedica, girişimsel kardiyoloji alanında faaliyet gösteren CID’i satın alarak, tıbbi cihaz sektörüne sinerji ve büyük oranda verimlilik artışı getirmeyi hedefliyor.

Bu birleşmenin Alvimedica’nın global pazarda ilk beş şirketten biri olması yönünde önemli bir adım olduğunu belirten Alvimedica İcra Kurulu Başkanı Cem Bozkurt, “Ürün portföyümüzü genişletmek amacıyla başladığımız araştırmalar sırasında CID, mevcut ürün gamı, araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra, yönetim kapasitesi ile de bizi çok etkiledi. Global pazarda ‘Avrupalı alternatif’ olma stratejimiz çerçevesinde CID ile birleşme kararı aldık. Bu birleşme ile İstanbul’da, Hollanda’da ve İtalya’da olmak üzere 3 mükemmellik merkezine sahip olacağız” dedi.


İçeriği Paylaşın