Diyabetle Yaşamı Kolaylaştırmanın Yolu Diyabeti Öğrenmekten Geçiyor

Diyabetle Yaşamı Kolaylaştırmanın Yolu Diyabeti Öğrenmekten Geçiyor

Diyabetle Yaşamı Kolaylaştırmanın Yolu Diyabeti Öğrenmekten Geçiyor

Bizi Takip Et


Okan Üniversitesi Hastanesi, Gebze Çağdaş yaşamı Destekleme Derneği işbirliği ile 12 Kasım Cumartesi günü toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştiren eğitim seminerinde diyabete dair herşey “Diyabet İle Yaşam” başlığı altında konuklarla paylaşıldı.

Günümüzün en yaygın kronik hastalıklarından biri olan diyabet, düzenli takip edilmediğinde ve gerekli önerilere uyulmadığında yaşamı oldukça zor hale getirebiliyor. Tuzla’da hizmet vermeye başlayan Okan Üniversitesi Hastanesi sağlık konusunda halkı bilgilendirme toplantılarına, bilinçli hareket edildiğinde kontrol altında tutulan diyabet hastalığı ile devam ediyor. Gebze Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği işbirliği ile 12 Kasım’da gerçekleştirilen eğitim seminerinde diyabet tüm yönleriyle ele alındı, diyabetle yaşamı kolaylaştıracak bilgiler uzmanlar tarafından paylaşıldı.

DİYABETE DAİR HER ŞEY “DİYABET İLE YAŞAM” SEMİNERİNDE

Okan Üniversitesi Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Irmak SAYIN ALAN’ın konuşmacı olarak yer aldığı program, Gebze Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Nurcan ÇINAR ve üyelerinin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

Seminerde; diyabetin tanımı ve çeşitleri, diyabetin belirtileri, tanı ve tedavisi, dünyadaki ve ülkemizdeki diyabetli hasta oranları, diyabette beslenme ve egzersiz, diyabetteki artışın nedenleri, diyabetteki artışını durduracak önlemler, diyabet olduktan sonra yapılması gerekenler, diyabete yara bakımı konularına değinildi.

Konukların sorularına da yer verilen seminer sonrası Gebze Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Nurcan ÇINAR, İç Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Irmak SAYIN ALAN’a katılımlarından dolayı çiçek takdim etti.


İçeriği Paylaşın