Diyaliz Merkezinde Başlayan Aşklarını Nikaha Taşıdılar

Diyaliz Merkezinde Başlayan Aşklarını Nikaha Taşıdılar

Diyaliz Merkezinde Başlayan Aşklarını Nikaha Taşıdılar

Bizi Takip Et


Çocukluk döneminde böbrek yetmezliği tanısı konulan ve 10 yılı aşkın süredir diyaliz makinesine bağlı olarak yaşamlarını sürdüren Yurdagül Lafçı ve Gökhan Türkol, böbrek nakliyle hayata tekrar bağlanmalarının ardından nikah masasına oturdular. Çiftin nikah şahitliğini her ikisinin de nakil operasyonunu gerçekleştiren Universal Çamlıca Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Alp Gürkan yaptı.

“DİYALİZ MERKEZİNDEN NİKAH MASASINA…”

7 yaşında böbrek yetmezliği tanısı konulan ve 13 yıl boyunca diyaliz makinesine bağlı olarak yaşayan Yurdagül Lafçı (24) ile yine aynı yaşlarda böbrek yetmezliği tanısı konulan ve 15 yıl diyaliz makinesine bağlı kalan Gökhan Türkol’un (29) bir diyaliz merkezinde başlayan aşk hikayeleri mutlu sonla bitti.

Çiftin diyaliz makinesine bağlı geçen çocukluk ve gençlik yıllarının ardından, artık diyalize girecek damar yolları kalmadığı ve yeterli diyaliz olamadıklarından doktorlar çifte böbrek nakli olmalarını tavsiye etti. Doktorlarının tavsiyesine uyup nakil bekleyen çifte ise mutlu haber çabuk ulaştı. Yurdagül ve Gökhan çiftinin operasyonlarını Universal Hastaneler Grubu’nun Organ Nakli Merkezi olan Universal Çamlıca Hastanesi’nin Genel Cerrahi Uzmanları Prof. Dr. Alp Gürkan ve Op. Dr. Can Varılsüha gerçekleştirdi.

Böbrek nakliyle yeniden hayata bağlanan ve diyaliz makinesinden kurtularak tamamen sağlıklarına kavuşan çift evlilik kararı aldı. Genç çiftin doktoru ve nikah şahidi olan Prof. Dr. Alp Gürkan “Nakillerini gerçekleştirdiğimiz ve büyük bir gururla sağlıklarına kavuşmalarını izlediğimiz hastalarımızın bugün evliliklerine şahitlik etmekten de büyük mutluluk duyuyoruz. Kendilerine sağlıklı ve uzun bir ömür diliyoruz’’ şeklinde konuştu.

 


İçeriği Paylaşın