DSÖ: 2 Ay İçinde Avrupa'nın Yarısı Omicron'a Yakalanabilir!

Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) Avrupa Direktörü Hans Kluge, Omicron varyantı ile ilgili yaptığı açıklamada, "önümüzdeki 6-8 hafta içerisinde Avrupa bölgesindeki nüfusun yüzde 50’sinden fazlası Omicron’a yakalanabilir" dedi.

DSÖ: 2 Ay İçinde Avrupa'nın Yarısı Omicron'a Yakalanabilir!

Bizi Takip Et


Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) Avrupa Direktörü Hans Kluge, koronavirüsün Omicron varyantı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

Kluge, elde edilen verilerin Omicron varyantının yüksek derecede bulaşıcı olduğunu kanıtladığını açıkladı. Kluge, Omicron’un yayılımına bakıldığında, Delta’dan daha yüksek hızla yayıldığını hesapladıklarını belirtirken, artan vakalara karşı uyardı.

DSÖ Direktörü, “Avrupa bölgesinde 2022’nin ilk haftasında 7 milyondan fazla yeni koronavirüs vakası tespit edildi. Bu sayı, önceki hafta yayınlanan verilerin iki katından daha fazla.” dedi.

AVRUPA NÜFUSUNUN YARISI TEHLİKE ALTINDA

Kluge, önümüzdeki 6-8 hafta içerisinde Avrupa bölgesindeki nüfusun yüzde 50’sinden fazlasının Omicron’a yakalanma tehlikesi olduğunu belirtirken, sağlık merkezlerinin tedbir alması konusunda da uyarılarda bulundu.


İçeriği Paylaşın