Dünya Doktorları Göç ve Kentsel Yaşanabilirlik Çalıştayında

Dünya Doktorları Derneği, Topkapı Üniversitesi’nin ev sahipliğini yaptığı Disiplinlerarası Dünya Kent Çalışmaları Kongresi II: 6 Şubat Depremi Sonrası Göç ve Kentsel Yaşanabilirlik Çalıştayında yer aldı.

Dünya Doktorları Göç ve Kentsel Yaşanabilirlik Çalıştayında

Bizi Takip Et


Topkapı Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 30 Kasım - 2 Aralık tarihlerinde gerçekleşen “Disiplinlerarası Dünya Kent Çalışmaları Kongresi II: 6 Şubat Depremi Sonrası Halk Sağlığı, Ruh Sağlığı ve Psikososyal Destek’’ Çalıştayına Dünya Doktorları da katılım sağladı. Çalıştay, İstanbul Topkapı Üniversitesi Kazlıçeşme Kampüsü’nde yüz yüze ve çevrimiçi ortamda gerçekleştirildi.

DÜNYA DOKTORLARI POGRAMLAR DİREKTÖRÜ HATUNOĞLU ÇALIŞTAYDA KONUŞMA YAPTI

Tüm disiplinlere açık olan çalıştayda afet yönetimi, güvenlik, su güvenliği, göç, afetler ve toplumsal cinsiyet eşitliği, afetler ve dayanıklı kentler gibi kritik konular ele alındı. Dünya Doktorları Programlar Direktörü Cem Hatunoğlu, 6 Şubat Depremi Sonrası Halk Sağlığı, Ruh Sağlığı ve Psikososyal Destek’’ oturumunda söz alarak Dünya Doktorları’nın Hatay’da deprem sonrası yaptıkları acil müdahale programı hakkında bilgi verdi.

Dünya Doktorları, çalıştayda deprem temalı bir sergiyle de katılımcılarla buluştu.


İçeriği Paylaşın