Elab Laboratuvarları Büyümeye Odaklandı

Elab Laboratuvarları Büyümeye Odaklandı

Elab Laboratuvarları Büyümeye Odaklandı

Bizi Takip Et


Elab Laboratuvarlar Grubu, Türkiye’de ve yurtdışında ivmesini büyümeye odakladı. Türkiye’de 5, yurt dışında 1 şubesi bulunan Elab, bu yıl Orta ve Doğu Avrupa bölgesinde en az 3 şube açmayı, 2017 yılında ise Türkiye’de 8, yurt dışında da 5 yeni merkezle, hizmet noktalarının sayısını 22’ye çıkarmayı hedefliyor.

Dünyada uygulanan son teknoloji tarama yöntemlerini eşzamanlı olarak Türkiye’de hizmete sunmasıyla tanınan, harmony testi gibi önemli klinik testlerin Türkiye’deki öncülerinden Elab Laboratuvarlar Grubu yurtdışında büyümeye odaklandı. Yaşlı, engelli ve günlük hayatın koşuşturması içerisinde sağlığıyla ilgili tetkikleri yaptırmaya zaman ayıramayanlar için sunulan “Evden Kan Alma Hizmeti” ile Elab, evinizden ya da ofisinizden alınan numuneleri steril bir şekilde laboratuvara ulaştırarak sağlığınızı ertelemenize engel oluyor.

Elab, bireysel ve kurumsal müşterilerine klinik biyokimya, mikrobiyoloji ve genetik dallarında, web tabanlı çözümler üreterek, son kullanıcının laboratuvar işlemlerinin kolaylaşmasını sağlıyor. Laboratuvar alanındaki her türlü yeni teknolojiyi takip eden Elab, en son teknolojik platformlara yatırım yaparak hastalara sağlık durumlarını internet ortamında takip etme olanağı sunuyor.

“FAALİYET ALANI; KLİNİK BİYOKİMYA, MİKROBİYOLOJİ VE GENETİK”

2002 yılında %100 Türk sermayesiyle anonim şirket olarak kurulan Elab, klinik biyokimya, mikrobiyoloji ve genetik dallarında faaliyet gösteriyor. Elab, hem bireysel hem de kurumsal alanda dünya standartlarında klinik referans laboratuvar hizmeti sunuyor.

Son birkaç yıldır Elab’da özellikle genetik alanında, bireysel veya aile geçmişinde kolon, göğüs, yumurtalık ve benzeri kanserlerin gelişmesi ihtimali olan hastalarla ilgili testler uygulanıyor. Hamile kalmayı planlayan ve bebeklerine aktarabilecekleri genetik bozukluklardan erken haberdar olmak isteyenler de, Elab’da uygulanan testlerle riskli durumları öğrenebilecekleri bilgisini veren Elab Laboratuvarları Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Aytaç Keskineğe; “Aynı zamanda kadınların hamileliğinin ilk haftalarından itibaren bebeklerinde down sendromu ve benzeri genetik anomalileri belirleyen yeni nesil genetik tarama testlerine yoğunlaşmış durumdayız” dedi.

Elab’da verilen tıbbi laboratuvar hizmetlerinde, bağımsızlık, tarafsızlık, gizlilik ilkelerine sadık kalarak ve etik değerlerden ödün vermeden, müşteri ihtiyaçları ve geri bildirimleri göz önünde bulundurularak müşteri odaklı hizmet veriliyor.

Tüm çalışan ve yönetim ile beraber Elab, “İyi ve Doğru Laboratuvar Uygulamaları” ilkelerini örnek alarak ve Türk Ak tarafından akredite edilerek ISO 15189 belgesine sahip olarak, aldığı eğitimlerle kendilerini sürekli yeniliyorlar. Konusunda uzman personelin etkin katılımı ile uluslararası standartları ve en son teknoloji ekipmanları ile, her zaman doğru, güvenilir ve hızlı netice veriyor.


İçeriği Paylaşın