Eşrefov: Yeniden Doğdum

Eşrefov: Yeniden Doğdum

Eşrefov: Yeniden Doğdum

Bizi Takip Et


Azerbaycan’ın ünlü sanatçısı Baloğlan Eşrefov, komada getirildiği Memorial Hastanesi’nde karaciğer nakliyle hayata döndü. Eşrefov, Memorial Hastanesi Genel Cerrahi, Organ Nakli ve Çocuk Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Münci Kalayoğlu, Prof. Dr. Koray Acarlı ve ekibi tarafından gerçekleştirilen nakille sağlığına kavuştu.

Konsere hazırlanırken komaya girdi!
8 Mart 2007 günü konsere hazırlanırken evinde aniden rahatsızlanan Baloğlan Eşrefov hemen Bakü’deki bir hastaneye kaldırıldı. Hastanede karaciğer hastası olduğu belirlenen ve komaya giren Baloğlan özel bir uçakla İstanbul’a getirildi. Ünlü şarkıcı, Memorial Hastanesi Genel Cerrahi ve Organ Nakli Merkezi Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Koray Acarlı’nın kontrolünde yoğun bakıma alındı.

“Tedavi için karaciğer nakli şart”
Baloğlan  Eşrefov, yoğun bakımda yaşam mücadelesi verirken, hayranları da Azerbaycan’da büyük üzüntü yaşadı. Yapılan tetkiklerin ardından Prof. Dr. Koray Acarlı, Eşrefov’un tedavisi için karaciğer naklinin şart olduğunu belirtti. Gerçekleşen karaciğer naklinin ardından ünlü şarkıcı sağlıklı günlerine geri döndü. Başarıyla geçen karaciğer naklinden sonra ünlü şarkıcı kontrollerinin yapılabilmesi için bir süre İstanbul’da kaldı.

“ Öldüm ve canlandım”
Sağlıklı günlerine geri dönmenin mutluluğunu yaşayan Baloğlan Eşrefov duygularını “Azerbaycan’da doğdum, büyüdüm, ünlü oldum. Sonunda da öldüm. Ben ikinci kez Türkiye’de doğdum. Bunun için Prof. Dr. Koray Acarlı’ya ve tüm organ nakli ekibine minnettarım. Yaşadıklarımı şarkı yapmak istiyorum. Bu şarkıyı da Prof. Dr. Münci Kalayoğlu ve Prof. Dr. Koray Acarlı’ya ithaf edeceğim. Azerbaycan’da organ nakillerinin başlaması için bir hastane kurulmasına öncülük edeceğim” cümleleriyle dile getirdi.

Prof. Dr. Koray Acarlı ile ülkesine döndü
Prof. Dr. Koray Acarlı ile birlikte Bakü’ye dönen Baloğlan Eşrefov, hava alanında karşılama töreni düzenlendi. Hayranlarının yoğun ilgisiyle karşılaşan ünlü şarkıcı basın mensuplarına organ bağışı kampanyalarına destek vereceğini açıkladı. Prof. Dr. Koray Acarlı ise organ bağışının hem Türkiye’de hem de Azerbaycan’da yaygınlaşması gerektiğinin altını çizdi. Prof. Dr. Koray Acarlı’nın Azerbaycan’a gidişi organ naklinin bilinmediği bu ülkede önemli gündem maddelerinden biri oldu. Azerbaycan halkına “Büyük Hekim” olarak tanıtılan Acarlı’ya ülkede bulunduğu süre zarfında onlarca hasta telefonla ulaşmaya çalıştı. Prof. Dr. Koray Acarlı’yı evinde özel olarak ağırlayan Eşrefov ailesine ve sağlığına yeniden kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

Kaynak: Memorial Hastanesi web sitesi
(www.memorial.com.tr)


İçeriği Paylaşın