Estetikte 360 Derece Çözüm!

Estetikte 360 Derece Çözüm!

Estetikte 360 Derece Çözüm!

Bizi Takip Et


Cildinde kırışıklık ya da sarkma olan kişilerin bazıları kalıcı çözüm için estetik ameliyat olmak ister. Ameliyata sıcak bakmayan, narkoz almak istemeyen kimileri de botoks, dolgu, mezoterapi, PRP gibi yöntemleri tercih eder. Bazı durumlarda ise estetik cerrahi ile ameliyatsız gençleştirme yöntemlerinin birlikte uygulanması gerekebilir. Aynalarla barışmak isteyenlerin işte bu tür ihtiyaçlarından yola çıkan Op. Dr. İlker Manavbaşı ile Reborn Clinics’te, ayrıca doğal yolla güzelleşmek isteyenlere hiç bir kimyasal, biyolojik ajan veya cihaz kullanmadan yapılabilen kozmetik akupunktur, aromaterapi gibi yöntemler de uygulanabiliyor.

TÜRKİYE’DE ESTETİK AMELİYATLAR…

Estetik operasyonlar için yurt dışından her yıl çok sayıda kişinin Türkiye’ye geldiğini belirten Op. Dr. İlker Manavbaşı, en çok uygulanan ameliyatları anlatıyor:

Burun Estetiği:  Burun estetiğinde açık ve kapalı olmak üzere iki yöntem vardır. Kapalı burun estetiğinde tüm kesiler burun içerisindedir. Açık burun estetiği ise cerrahın ameliyatı görerek yapmasına olanak sağlar ve burnun orta kıkırdağına müdahale edilmesini kolaylaştırır.

Karın Germe: Bel kıvrımının ortadan kalkması, karın ve bel bölgesinin kalınlaşması gibi kişileri rahatsız eden sorunları gidermek için yapılan işlemdir. Karnın alt kısmında açılan enine cilt kesisi ile ameliyat gerçekleşir.

Meme Estetiği: Ameliyatla memenin büyütülmesi, küçültülmesi ve dikleştirilmesi mümkündür. Protez ile meme  büyütme estetiği genel anestezi altında gerçekleştirilir ve yaklaşık 2 saat sürer.

Lipo Shaping & Popo Büyütme: Yüz ya da vücut hatlarından memnun olmayan kişilere yağ enjeksiyonu; yani diğer adıyla ‘lipo shaping’ uygulanabilir. En sık uygulanma şekli popo yağ enjeksiyonu; yani diğer bir adıyla ‘Brazilian Butt Lift (BBL) ile bel, popo ve üst bacak yeniden şekillendirilir. İstenen yerlerde dolgunluk sağlanarak kadınsı kıvrımlar ortaya çıkarılır. Alınan bu fazla yağlar aynı zamanda yüzde elmacık kemiklerin, dudakların, ya da memenin dolgunlaştırılmasında kullanılabilir.

SAÇ, BIYIK, SAKAL VE KAŞ EKİMİ

Saç Ekimi Koordinatörü Ersel Yazan, şu bilgileri veriyor:

“Saç ekiminde sıklıkla kullanılan yöntem FUE’dir. Bu yöntemde, donör bölgesinde bulunan saç kökleri tek tek çıkarılır ve sonrasında nakledilir. FUE yöntemiyle kaş, bıyık ve sakal ekimi de yapılabilmektedir. Alın yerinde iz  kalmaması, ekilen köklerin yüzde 95’inin çıkması, yanık ve yara izi olan alanlarda ekim yapılabilmesi avantajları arasındadır.

AMELİYATSIZ GENÇLEŞME

Botokstan dolgu maddelerine, mezoterapiden lipolize kadar neşter ve anestezi gerekmeden uygulanan ameliyatsız estetik yöntemleri olduğunu söyleyen Dr. Tansel Turan şu bilgileri veriyor:

Dolgu Estetiği: Dolgu estetiği; burun kenarlarındaki kırışıklıkları, dudak kenarlarındaki sarkmaları ve elmacık kemiği bölgesindeki çökmeleri gideren bir işlemdir. Alın, çene, dudak, gözaltı gibi vücudun diğer bölgelerine de uygulanabilir. Dolgu işlemi 10-30 dakika kadar sürer.

PRP: Bu yöntemde hastadan alınan kan, özel santrifüj işleminden geçirilir. Elde edilen trombositten zengin plazma, ince iğneler ile cilt altına uygulanır. Cilt daha parlak ve canlı görünüm kazanır. Saç ile ilgili problemler de giderilir.

Nem (Gençlik) Aşısı: Zamanla nem kaybederek sarkan ve kırışıklıklar oluşan cildin tekrar canlanmasını ve yapılanmasını sağlayan kozmetik bir uygulamadır. Alın, yanaklar, iki kaş arası, boyun, yüz, el üzeri, dekolte bölgesi ile göz ve ağız çevresine uygulanabilir.

AKUPUNKURTURLA AMELİYATSIZ YÜZ GERME

Estetikte doğal çözümlerin de mümkün olduğunu söyleyen Dr. Pınar Turan, “Kozmetik akupunktur, hem genç ve güzel kalmak isteyen, hem de ameliyata ya da dolgu maddelerine sıcak bakmayan hastalara önerilen bir yöntemdir” diyor ve ekliyor:

“Hastanın önce belli vücut noktaları iğnelenerek qi (çi) enerjisi yüze yönlendirilir. Özel iğnelerle yapılan yüz iğnelemesinde hasta ağrı ya da acı hissetmez. 1 seanslık uygulama süresi 30 dakikadır. Kozmetik akupunktur elastin ve kolajen üretimini arttırarak cildi güçlendirir, böylece ince çizgilerin giderilmesini ve derin çizgilerin hafiflemesini sağlar. Tıbbi bitkilerden elde edilen uçucu ve sabit yağlarla yapılan aromaterapi ise kırışıklıkların giderilmesi, leke ve sivilce izlerinin düzeltilmesi, cilt renginin ve tonunun eşitlenmesi ve  saçla ilgili dökülme dahil her sorunun çözülmesinde etkili olmaktadır.”


İçeriği Paylaşın