‘Evimizin Sağlık Elçileri’ Projesi

‘Evimizin Sağlık Elçileri’ Projesi

‘Evimizin Sağlık Elçileri’ Projesi

Bizi Takip Et


Sanofi Pasteur ve Çağdaş ve Bağımsız Yardımlaşma Derneği (ÇABA) işbirliğiyle başlatılan ‘Evimizin Sağlık Elçileri’ projesi kapsamında, önlenebilir hastalıklara dikkat çekmek amacıyla Bakırköy İspirtohane Kültür Merkezi’nde gerçekleşen eğitime ünlü isimler de katıldı.

Sanofi Pasteur ve ÇABA Derneği işbirliği ile yürütülen ‘Evimizin Sağlık Elçileri’ projesinin ikinci eğitimi Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun desteğiyle Bakırköy İspirtohane Kültür Merkezi’nde ünlü isimlerin katılımıyla gerçekleştirildi. Ünlü oyuncu Ali Sunal, 1992 Türkiye güzeli Özlem Kaymaz’ın katıldığı toplantıya ilgi oldukça yüksekti. Aynı zamanda toplantıya katılan Dr. Özlem Cankurtaran, Prof. Dr. Ayşe Sesin Kocagöz, Dr. Mustafa Engin Çakmakçı, Prof. Dr. Murat Saruç etkinliğin sonunda katılımcıların sorularını yanıtladı.

Her evde bir ‘sağlık elçisi’ yaratmak için Türkiye’nin farklı illerinde yapılacak eğitim programlarını kapsayan proje ile annelerin bilgilendirilerek aileden başlayan sağlık bilinciyle topluma katkı sağlanması amaçlanıyor.

Projenin lansman etkinliği İstanbul’da 4 Kasım 2017 tarihinde yapıldı. Proje kapsamında ilk eğitim ise 18 Kasım’da Gaziantep’te 250 kişinin katıldığı bir organizasyonla gerçekleşti. Projenin amacı; hastalıklardan korunma konusunda toplumun bilinçlendirilmesi ve bilgilendirilmesinin yanı sıra toplumda farkındalık yaratarak sağlıklı bir geleceğin oluşmasına da destek olmak.

‘Evimizin Sağlık Elçileri’ projesi, önümüzdeki yıl 11 ilde yapılacak eğitimlerle devam edecek. Proje ile her evde bir sağlık elçisi oluşturulması hedefleniyor.

EĞİTİME KATILANLARA SERTİFİKA

Proje çerçevesinde eğitime katılanlara ‘Evimizin Sağlık Elçisi’ sertifikası veriliyor. Bu elçilerin de çevresindeki insanları bilinçlendirmesi için düzenli bilgilendirmeler yapılmaya devam ediliyor. Bilinçlendirme çalışmaları aynı zamanda sosyal medya ve internet sitesi aracılığıyla da destekleniyor. ‘Evimizin Sağlık Elçileri’ projesi hem yüz yüze toplantılar hem de diğer iletişim kanallarından verilecek mesajlar ve doktor sunumları ile desteklenecek. Bu eğitimler sayesinde geniş bir kitlenin de sağlık okur-yazarlığı konusunda da bilinçlendirilmesi hedefleniyor.


İçeriği Paylaşın