GE Sağlık, COVID-19 İle Mücadelede Sağlık Bakanlığı Acil Durum Hastanelerine Kritik Ekipman Sağladı

GE Sağlık, COVID-19 İle Mücadelede Sağlık Bakanlığı Acil Durum Hastanelerine Kritik Ekipman Sağladı

GE Sağlık, COVID-19 İle Mücadelede Sağlık Bakanlığı Acil Durum Hastanelerine Kritik Ekipman Sağladı

Bizi Takip Et


GE Sağlık, T.C. Sağlık Bakanlığı’nın korona virüs pandemisiyle mücadelesini desteklemek amacıyla Sancaktepe, Yeşilköy ve Hadımköy’de bulunan üç Acil Durum hastanesine kritik ekipmanın hızla taşınması için büyük çaba gösterdi.

GE Sağlık, gelişmiş ekipmanın kurulumunu ve devreye alımını rekor sürede gerçekleştirdi. Hastanelerin tümüne 7 adet Bilgisayarlı Tomografi (BT) sistemi, 4 adet Manyetik Rezonans Görüntüleme (MRI) sistemi, 349 adet hasta başı Monitör ve 36 adet Anestezi Uygulama sisteminin dahil olduğu toplam 399 tıbbi ekipman sağlandı. Üç Acil Durum Hastanesi, GE Sağlık’ın ekipman sağlama, kurulum, test ve sağlık personelinin eğitilmesi gibi kritik destekleriyle hızlandırılan faaliyetlerle Mayıs sonunda açıldı.

GE Sağlık, Yeşilköy’deki Acil Durum Hastanesi’ne 304 adet gelişmiş monitörün ve 8 adet Anestezi Uygulama siteminin kurulumu, yalnızca iki gün gibi kısa bir sürede tamamlandı. Üç hastanenin tamamında gerçekleştirilen çalışmalar, pandemiden kaynaklanan zorlukların üstesinden gelinerek ve tüm güvenlik protokollerine uyularak GE Sağlık ekibi tarafından yürütüldü.

GE Sağlık Türkiye ve İran Genel Müdürü Nael Dabbagh

GE Sağlık Türkiye ve İran Genel Müdürü Nael Dabbagh, konuyla ilgili şunları söyledi: Türkiye’deki üç COVID-19 Acil Durum hastanesi için sağlık ekipmanının ekiplerimiz tarafından kısa sürede kurulmuş olması, ülkedeki sağlık sektörü çalışanlarının zamanında tedavi ve uzman bakımı sunabilmelerine verdiğimiz desteğin bir kanıtı niteliğindedir. Bu merkezlere sağlık ekipmanının kusursuz bir şekilde teslim edilmesini sağlamak için gece gündüz çalışarak mevcut tüm kaynakları devreye aldık. Bu projenin hayata geçirilmesindeki eforları için Rönesans Holding’e teşekkür ediyoruz. Böylesine kritik bir zamanda Sağlık Bakanlığı’nı ve vatandaşlarımızı desteklemekten gurur duyuyoruz.”


İçeriği Paylaşın