Göz Migrenine Dikkat: Erkeklerde Daha Çok Görülüyor

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Barış Metin, 'Göz migreni nedir belirtileri? Göz migreni nedir neden olur?, Göz migreni tehlikeli mi?, Göz migreni nedir nasıl geçer?' sorularına yanıt verdi.

Göz Migrenine Dikkat: Erkeklerde Daha Çok Görülüyor

Bizi Takip Et


Göz migreni özellikle geceleri oluşan şiddetli göz ağrısıyla kendini göstermektedir. Çoğunlukla erkeklerde görülen göz migreni, kullanılan bazı ilaçlarla tedavi edilebilirken, göz migreni her yıl belli dönemlerde nüksedebilmektedir.

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Barış Metin, göz migrenine ilişkin bilgiler verdi.

Prof. Dr. Barış Metin, göz migreni diye adlandırılan rahatsızlığın aslında bir çeşit migren değil, daha çok bir küme baş ağrısı olduğunu söyledi. 

GÖZ MİGRENİNİN BELİRTİLERİ

Göz migreni problemi yaşayan kişilerde bazı ortak belirtiler görülebilmektedir. Bu belirtiler başlıca şu şekildE;

  1. Görme bozuklukları ve görme kaybı
  2. Gözde ışıklanmaların görülmesi
  3. Mide bulantısı ve kusma
  4. Tek taraflı görme kaybı
  5. Gözde şiddetli ağrı

GÖZ MİGRENİ ERKEKLERDE DAHA ÇOK GÖRÜLÜYOR

Göz migreninin çoğunlukla erkeklerde görüldüğünü ifade eden Metin, “Göz migreni geceleri oluşan şiddetli göz ağrısı ile kendini göstermektedir.” dedi.

Göz migreni tedavisinin klasik migrenden biraz daha farklı olduğunu kaydeden Prof. Dr. Barış Metin, klasik migrende olduğu gibi 4-5 aylık bir tedavi sürecine ihtiyaç olmadığını söyledi.

Prof. Dr. Barış Metin, “Kullanılacak birtakım ilaçlarla ağrı kısa sürede önlenebilir. Ancak bu tip ağrılar genellikle senenin belli bir zamanına kümelenme eğilimindedir. Her yıl belli dönemlerde ağrı nüksedebilir.” uyarısında bulundu.


İçeriği Paylaşın