Her Alandaki Kadın Çalışanlarımızla Büyüyor, Sosyal Sorumluluk Projelerimizi Büyütüyoruz

Her Alandaki Kadın Çalışanlarımızla Büyüyor, Sosyal Sorumluluk Projelerimizi Büyütüyoruz

Her Alandaki Kadın Çalışanlarımızla Büyüyor, Sosyal Sorumluluk Projelerimizi Büyütüyoruz

Bizi Takip Et


Yenilikçi bakış açımızla, 800’e yakın çalışanımız ve dünya standartlarında üç fazdan oluşan 21 bin metrekarelik üretim tesisimizle Berko İlaç olarak  saha kadroları, üretim kadrosu, Ar-Ge ve laboratuvar çalışanları, idari ve yönetsel kadroları olmak üzere her alanda kadın istihdamını önemsiyoruz.

Kadın istihdamının önemini vurgulayan Berko İlaç Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurumsal İletişim Direktörü Eylem Beran, şu bilgileri veriyor:

“Üretiminden Ar-Ge’sine, saha kadrosundan laboratuvarına, idari işlerinden yönetsel alanlarına, her biriminde var olan kadın çalışanlarımızın emeğiyle üreten ve büyüyen bir firmayız. Kadın imzasının en çok hissedildiği departmanların başında da kurumsal iletişim departmanı, sosyal sorumluluk projelerimiz ve gönüllülük işlerimiz geliyor.

Sosyal sorumluluk projelerine çok önem veriyoruz, önceliğimiz topluma sanatla katkı sağlayan projeler. Bu yaklaşımımızdan yola çıkarak Berko Çocuk Tiyatrosu’nu kurduk ve altı sezondur başarılı bir şekilde sürdürüyoruz. Şimdiye kadar 20 bine yakın çocuğa ulaştık. Sağlıklı beslenme konusuna dikkat çekmenin yanı sıra her kesimden çocuğa ücretsiz olarak ulaşarak sanata erişimde fırsat eşitliği sağlamaya çalışıyoruz. Yüzlerce çocuğun hayatında izlediği ilk tiyatro oyunu olduk. Bu bizi her seferinde çok heyecanlandırıyor ve mutlu ediyor.

SANAT VE SPOR ODAKLI PROJELERİMİZ…

Çocuk tiyatromuzun yanı sıra sanat ve spor odaklı topluma katkı sağladığımız pek çok projemiz var. Otistik çocuklardan oluşan ‘Buzda Engel Yok’ buz pateni takımı, down sendromlu gençlerin eğitimine katkı için düzenlenen ‘İçinizdeniz’, ‘Sanat ve Biz’ ve ‘Hayvanlar ve Biz’ sergilerine destek, sivil toplum kuruluşlarına bağış toplayan ‘Berko Koşu Takımı’ gibi projelerimizi ilk sırada sayabilirim. ‘Hoş Geldin Bebek’ yeni doğan ünite ziyaretleri, ‘Eczacının Kariyer Yolu’ eczacılık fakülteleri kariyer sunumları, ‘Kardeş Okullar’ köy okullarının ihtiyaçlarına destek ve ‘Kapak Olsun’ plastik kapak toplama hareketi, her yıl düzenli sağlanan öğrenci bursları, vakıf ve sivil toplum kuruluşuyla birlikte yürüttüğümüz projelerle topluma katkı sağlamaya devam ediyoruz.

Yakın zamanda kanser tedavisi gören çocuklar için masal okuduk. Gülmek İyileştirir Derneği’nin yürüttüğü ‘Mutlu Masallar’ projesine katkı sağladık ve okuduğumuz masalları kanser tedavisi gören çocuklara hediye ettik. Bu proje, bizlerin yüreğine dokunan özel bir proje oldu, çünkü ekibimizden bir TST arkadaşımızın oğlunun lösemi tedavisi gördüğü hastaneye, onun adına masallarımızı okuduk ve hediye ettik. Bizim için duygu yüklü ve mutluluk veren bir anı oldu.

Sağlıklı yarınlar için çalışmaya ve üretmeye devam eden firmamız, yakın zamanda dâhiliye branşına özel yeni bir grup kurdu ve saha kadrolarını büyüttü. Berko İlaç, Ar-Ge merkeziyle, yeni ürünleriyle, ihracat atılımlarıyla, çalışanlarıyla ve cirosuyla büyümeye devam ederken sosyal sorumluluk projelerini de büyütmeye devam ediyor. Her alanda ülke ekonomisine sağladığımız katkı için gururluyuz ve bu katkıda kadın çalışanlarımızın rolü çok büyük.”


İçeriği Paylaşın