İmplant Tedavisi Neden Daha Çok Tercih Ediliyor? Avantajları Neler?

Türkiye’de her yıl 650 binden fazla kişi implant tedavisini tercih ediyor. Dr. Ali Erdoğan, doğru ellerce yapılan bir implant tedavisinin hastanın diş problemlerine uzun süreli çözüm sağladığını dile getiriyor.

İmplant Tedavisi Neden Daha Çok Tercih Ediliyor? Avantajları Neler?

Bizi Takip Et


İmplant tedavisi, ağız ve diş sağlığında en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden biri. Günümüzde oldukça sık tercih edilen implant tedavi yöntemi ile diş kayıplarının yarattığı mağduriyetin ömür boyu ortadan kaldırılması mümkün hale geliyor. Çünkü implantlar bir süre sonra çene ile kaynaşarak kusursuz bir uyum yakalar.  

İMPLANT TEDAVİSİNE YÖNELİK TALEPLER ARTIYOR

İmplantın yapısının insanın kemik yapısına kusursuz bir biçimde uyum sağlaması bu tedavi yönteminin talep edilme oranını da her geçen gün artırıyor. Türkiye’de her yıl 650 binden fazla insanın implant tedavilerini tercih ediyor. İmplantın ihtiyaca göre uygulanabilir özellikte olması ise implantın öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor.

İMPLANT TEDAVİSİNİN AVANTAJLARI

  • Daha iyi çiğneme foksiyonu sağlar,
  • Çene kemiğinde erimelerin önüne geçer,
  • Hareketle protezlere oranla kullanımının daha kolaydır,
  • Uzun süreli kullanım süresi,

İmplant tedavisinin başlıca avantajları arasında yer almaktadır.

YANLIŞ UYGULAMALAR GERİ DÖNÜŞÜ OLMAYAN PROBLEMLERE YOL AÇAR

Hassas ve uzmanlık gerektiren bu tedavinin yanlış uygulanması durumunda insan ağız ve diş yapısında geri dönüşü olmayan problemlere neden olabilmektedir. Bu nedenle implant tedavilerinde uzman doktorların tercih edilmesi tedavinin başarılı olabilmesi ve ilerde hastanın farklı problemler yaşamaması adına büyük önem taşımaktadır.

Atakent TemaDent Ağız ve Diş Sağlığı Kliniğinin uzman doktorlarından Ali Erdoğan, Ağız ve Diş Sağlığında İmplantların önemi ile ilgili yaptığı açıklamada;

‘’ İmplantlar diş kaybı durumunda hastanın ağız yapısı uygunsa uygulanabilecek en kalıcı yöntem. İmplantların diş kaybı problemlerinin yanı sıra çene kemiğinin korunmasına da fayda sağladığını söylemek mümkün. Bu kadar mühim bir tedavinin uzman ellerce yapılması en az tedavinin kendisi kadar önemlidir. Doğru ellerce yapılan bir implant tedavisi hastanın diş problemlerine uzun süreli çözüm sağlaması mümkündür ’ dedi.


İçeriği Paylaşın