İndirim Bitti: Kalp, Kanser, İnsülin İlaçları Artık Daha Pahalı!

İstanbul Eczacı Odası Başkanı Ecz. Pınar Özcan, 75 kalem ilaçta uygulanan ve vatandaşa yansıtılan ek ücretin mağduriyet oluşturduğunu dile getirerek yetkililere çözüm için çağrıda bulundu.

İndirim Bitti: Kalp, Kanser, İnsülin İlaçları Artık Daha Pahalı!

Bizi Takip Et


İlaç firmalarının Sosyal Güvenlik Kurumu'na taahhüt ettiği indirimleri yapmaması nedeniyle hastaların cebine yansıyan ekstra tutarın her geçen gün arttığını dile getiren İstanbul Eczacı Odası Başkanı Ecz. Pınar Özcan, Kalpten kansere, epilepsiden romatizmaya kadar çok sayıda hastalığın tedavisinde kullanılan 75 kalem ilaçta uygulanan ek ücretin vatandaşları mağdur ettiğini dile getirdi ve yetkililere bu sorunu çözmeleri için çağrıda bulundu. 

Maliyet hesabı nedeniyle firmaların artık bu indirimleri yapmadıklarını ifade eden Özcan,  "Bu bedel malesef vatandaşımızın cebinden çıkıyor, vatandaş bu durumdan dolayı 75 kalem ilaçta fiyat farkı ödemek zorunda bırakılıyor" dedi.

Özcan'ın hastaların cebine yansıyan tutarlarla ilgili paylaştığı tablo şöyle;

Tabloya göre, hasta her bir kutu ilaç için yukarıda belirtilen ek ücreti ödeyecek.

"VATANDAŞLARIMIZIN MAĞDUR OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ"

Yetkililere çağrıda bulunan İstanbul Eczacı Odası Başkanı Ecz. Pınar Özcan, vatandaşların uğradıkları mağduriyetin giderilmesini talep ettiklerini dile getirdi.


İçeriği Paylaşın