Işıltılı Bir Cilt İçin Somon DNA Aşısı

Işıltılı Bir Cilt İçin Somon DNA Aşısı

Işıltılı Bir Cilt İçin Somon DNA Aşısı

Bizi Takip Et


Cilt yaşı; biyolojik yaşlanma, sigara ve alkol kullanımı, bilinçsiz kozmetik uygulamaları ve çevresel etkenler nedeniyle hızla ilerleyebiliyor. Daha genç ve sağlıklı bir cilde kavuşmak için ise sağlıklı beslenme ve doğur kozmetik işlemler büyük önem taşıyor. Yeni nesil tedavi yöntemi “Somon DNA aşısı” ile hem ciltte gözle görülür bir yenilenme sağlamak hem de yaşlanmanın etkilerini azaltmak mümkün olabiliyor. Memorial Wellness Kozmetik Dermatoloji Bölümü’nden Uz. Dr. Makbule Dündar, somon DNA aşısı hakkında bilgi verdi.

İLK SEANSTAN İTİBAREN CİLTTE GÖZLE GÖRÜLÜR BİR PARLAKLIK ELDE EDİLİYOR 

Doğal yaşlanma sürecinin cilt üstündeki etkilerine zararlı güneş ışınları, hava kirliliği, sigara gibi çevresel faktörler eklendiğinde; ciltteki bağ dokusu liflerinin yapısını meydana getiren, hücrelerin arasındaki boşlukları dolduran kollajen ve elastin lifler parçalanmakta, hyalüronik asit miktarı azalmaktadır. Bunun sonucunda cilt daha kuru, mat ve cansız görünürken elastikiyeti de azalmaya başlamaktadır. Zaman ve çevresel faktörlerin ciltteki olumsuz etkilerini silmek için geliştirilmiş olan Somon DNA aşısı sayesinde daha genç ve parlak bir ciltle kavuşmak mümkün olabilmektedir. Bilimsel araştırmalarla etkinliği kanıtlanmış olan bu tedavi, cilt yapısının güçlenmesini, cildin sıkılaşmasını ve nem seviyesinin artmasını sağlar. Sistem, somon DNA’sında bulunan ve cildin doğal elemanlarından olan polinükleotidler ve cildin nemini sağlayan doğal hyalüronik asit moleküllerinin bir arada kullanılması prensibine dayanmaktadır.  Ciltteki olumlu değişiklikler ilk seanstan itibaren gözlense de, birkaç ayda bir yapılan tedavilerin sayısı arttıkça cildin kalitesi de artar. Bir yıl içinde ortalama 4 seans uygulanması önerilen bu tedavi, ince kırışıklıklar üzerinde de etkilidir.

BOYUN, DEKOLTE VE ELLERİNİZ DE PÜRÜZSÜZ BİR GÖRÜNÜME KAVUŞABİLİR

Somon DNA aşısı sadece tüm yüzde değil, boyun, dekolte ve el bölgesinde de kullanılabilmektedir. Yöntem, akne izleri, çatlaklar ve özellikle DNA hasarını düzelttiği için hormonal saç dökülmesinde de son derece etkili bir tedavi sağlamaktadır.

CİLT SAĞLIĞINIZ İÇİN SOMON TÜKETMEYİ DE İHMAL ETMEYİN

Cilt sağlığının aynı zamanda doğru beslenme ile desteklenmesi önemlidir. Omega 3 yağ asitlerinin sivilce oluşumunu engelleyici ve cilt sağlığını koruyucu önemli etkileri bulunmaktadır. En iyi omega 3 kaynaklarından biri olan somonu haftada 1 kez tüketmek, cilt gençleştirmeye yardımcı olacaktır.


İçeriği Paylaşın