İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Yenilenen İki Servis Hizmete Açıldı

İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Yenilenen İki Servis Hizmete Açıldı


Bizi Takip Et


İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Yenilenen Çocuk Cerrahisi Ana Bilim Dalı Servisleri ve Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’nin açıldı. Törenin açılış konuşmaları İÜ Çocuk Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Haluk Emir, İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alaattin Duran, İÜ 2009-2015 Dönemi Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet ve İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak tarafından yapıldı.

Laparoskopik ve endoskopik girişimleri açısından da ülkemizin en yoğun çalışan kurumlarından biri olan İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Ana Bilim Dalı’nda iki kanatta 40 yataklı ve Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde 7 yataklı servis hizmete açıldı. Yenilenen servisler, tedavi gören birçok çocuğun şifa bulmasına katkı sağlayacak.

“ÇOCUKLARIMIZI GELECEĞE GÜVENLE GÖTÜRECEĞİZ”

İÜ Çocuk Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Haluk Emir, “Bugüne kadar birçok kişinin desteği ile sağlık hizmetini ve eğitimi sürdürmeye çalıştık. Gönlümden hep bir sonraki sene de inşallah kendi kliniğimize bir yardımımız olur diye geçiriyordum. O arada Bozdoğan ailesiyle yolumuz kesişti. Onlar da sağ olsunlar herhangi bir sınır tanımadan katkıda bulundular. Çocuklarımızı geleceğe daha güvenli ve daha emin şekilde götürmemize desteklerinden dolayı hem kliniğim hem de kurumum adına bağışçılarımız İsmail Fevzi Bozdoğan ve Çağrı Bozdoğan ailesine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alaattin Duran açılışta yaptığı konuşmada, “Böyle bir açılıştan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz ve bu güzel günde hepimiz bu mutluluğu paylaşıyoruz. Bağışçılara da burada ayrıca teşekkür ediyorum ve bu yeni açılışımızın hepimize, herkese faydalı olmasını diliyorum, saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.

“ESKİ BİNALARIN KADERİ YENİLENMEK”

İÜ 2009-2015 Dönemi Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet ise konuşmasında “Hayatımda 35 yılı aşkın bir süre bu kliniğin bir parçası olarak onurla geçti. Eski binaların kaderi sık sık yenilenmektir. Zaman zaman bütçe buna yetmez ve orada çok saygıdeğer bağışçılar devreye girer. Onların bu bağışları, bu kliniği en azından 10 sene daha iyi hizmet vermesi için büyük bir katkı sağlayacak. Umarım bu kapıdan giren her öğrenci mutlu çıkar ve umarım bu kapıdan çıkan her hasta bize teşekkür ederek, dua ederek çıkar” dedi.

“ÖRNEK OLACAK BİR DAVRANIŞ”

İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak konuşmasında Bozdoğan ailesine katkılarından dolayı teşekkür ederek şunları dile getirdi: “Bozdoğan ailesinin bu katkıları hiçbir şekilde unutulmayacak. Eminim ki birçok çocuğumuzun da şifa bulmasına vesile olacak. Ama daha da önemlisi bu davranışları pek çok kişiye de örnek olacak. Bu tür bağışlar sağlık sorunlarına en ileri düzeyde çözümler üreterek ulusal ve uluslararası bilgi birikimine katkı sağlayacak bilimsel araştırmalar yapmamıza destek oluyor. Buradaki güzelliğin de hayatlara güzellik katması temennisiyle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”

İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Yenilenen Çocuk Cerrahisi Ana Bilim Dalı Servisleri ve Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’nin açılış töreni bağışçılara plaket takdim edilmesinin ardından sona erdi.

İÜ CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ ÇOCUK CERRAHİSİ ANA BİLİM DALI

1978 yılında kurulan İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Ana Bilim Dalı, eğitim alanında olduğu gibi sağlık alanında da gerek yurt içi gerekse yurt dışından gelen hastalara üst düzey hizmet veriyor. Acil ve elektif koşullarda uygulanan yıllık 1800 civarında ameliyatın yanı sıra 12 bin çocuğa genel cerrahi, hepatobilier cerrahi ve çocuk ürolojisi ile ilgili poliklinik hizmeti de veriliyor. Bu polikliniklerde öğretim üyeleri de aktif şekilde çalışıyor. Ayrıca videoürodinami, anorektal manometri, spina bifida özel polikliniği gibi özel hasta gruplarına yönelik çalışmalar da yapılıyor.


İçeriği Paylaşın