Sertleşme Sorunu Bilinçlendirme Kampanyası

Sertleşme Sorunu Bilinçlendirme Kampanyası

Sertleşme Sorunu Bilinçlendirme Kampanyası

Bizi Takip Et


Günümüzün sık rastlanan hastalıklarından biri olan ve 40 yaş üzeri erkeklerin yüzde 52’sinin farklı derecelerde yaşadığı sertleşme sorunu  ile ilgili yeni bir bilinçlendirme kampanyası hayata geçirildi. Türkiye’de erkek cinsel sağlığı alanında önemli çalışmalar yapan Türk Androloji Derneği, sertleşme sorunu yaşayan birçok kişinin uygun tedaviyle iyileşebildiği noktasından hareket ederek Lilly İlaç’ın desteğiyle, “Yardım İstemekten Çekinmeyin” kampanyası yürütüyor.

Sertleşme sorununun 40 yaş üstü erkeklerde sık görülen bir rahatsızlık olduğunu anlatmayı, toplumu bilinçlendirmeyi ve hastaları konu ile ilgili sağlık mesleği mensuplarına yönlendirmeyi hedefleyen kampanya dahilinde radyo, internet, açık hava panoları, AVM’ler, hastaneler ve eczaneler gibi çok sayıda farklı iletişim platformu kullanıldı.

Hastalığa neden olan etkenler arasında bireylerin yaşam biçimi ve sağlık durumunun önemli olduğunu vurgulayan Türk Androloji Derneği Genel Sekreteri Prof. Dr. Selahittin Çayan, “Nikotin içeren madde ve aşırı alkol kullanımı, ilaç bağımlılığı, uyku bozuklukları, hipertansiyon, kolesterol yüksekliği, kalp ve damar hastalıkları, şeker hastalığı, hormonal hastalıklar, penisteki bozukluklar, karaciğer ve böbrek yetmezliği, nörolojik ve psikolojik hastalıklar hastalığın nedenleri arasında sayılabilir” diye konuştu.

KAMPANYA BU YIL 14 ÜLKEDE YÜRÜTÜLÜYOR

Bu yıl hayata geçirilen “Yardım İstemekten Çekinmeyin” Kampanyası, Türkiye dahil aralarında Fransa, İngiltere, İtalya, Brezilya, İsveç ve Tayvan’ın da bulunduğu 14 ülkede yürütülen global bir proje. Kampanyayı geliştirirken yapılan pazar araştırmalarında konu ile ilgili dünya genelinde ortak anlayışlar gözlemlediklerini belirten Lilly Medikal Direktörü Suna Avcıl, sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin genellikle ya hiç yardım istemediğini ya da yardım istemek için uzun süre beklediğini vurguladı. Avcıl, “Bu nedenle hastaya, doktora başvurması için çağrı yapan bu tür kampanyaları önemsiyoruz” diye konuştu.


İçeriği Paylaşın