Kabızlık İçin 10 Günlük Doğal Kür Tarifi

Yaşam koşulları ve düzensiz beslenme kabızlık problemine sebep oluyor. Uzun süreli yaşanan kabızlık durumu da ciddi sağlık sorunlarını neden olabiliyor. Dr. Hamit Çelik, mide ve bağırsak sağlığına iyi gelecek 10 günlük doğal kür tarifi paylaştı.

Kabızlık İçin 10 Günlük Doğal Kür Tarifi

Bizi Takip Et


Sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşam birçok sağlık problemini de beraberinde getiriyor. Bu sorunların en başında ise sindirim sisteminde en sık görülen rahatsızlıklardan biri olan kabızlık problemi geliyor. 

Uzun süreli yaşanan kabızlık durumunun ciddi sağlık sorunlarına yol açtığını getirdiğini dile getiren Kardiyoloji Uzmanı Dr. Hamit Çelik, mide ve bağırsak sağlığına iyi gelecek 10 günlük doğal kür tarifi verdi.

Çelik, "Karnıyarık tohumu tozu birçok tedavide kullanılan bir lif kaynağıdır. Bu yüzden dışkıyı yumuşatma, bağırsak özelliklerini kolaylaştırma ve bağırsak düzenliliğini sağladığı için kabızlık sorunu olan kişilere doğal kür tarifini uygulamalarını öneriyorum. Ayrıca karnıyarık tohumu tozu sadece kabızlık için değil, kalp hastalıklarına da iyi gelme özelliği taşıyor’’ dedi.

KABIZLIK İÇİN 10 GÜNLÜK DOĞAL KÜR TARİFİ 

Malzemeler: 

1 su bardağı sıcak su,

1 yemek kaşığı karnıyarık tohumu tozu,

2 yemek kaşığı bal,

Hazırlanışı: Sıcak suyun içerisine 1 yemek kaşığı karnıyarık tohumu tozu ve 2 yemek kaşığı balı katın ve karıştırın.

KAÇ GÜN TÜKETİLMELİ?

Bu karışımı sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa tüketilmeli. 10 gün boyunca aksatmadan uygulanması gerekmektedir.


İçeriği Paylaşın