Kanserle Tedavide Küba Yöntemi

Kanserle Tedavide Küba Yöntemi

Kanserle Tedavide Küba Yöntemi

Bizi Takip Et


Kübalı onkologların ülkelerinde geliştirdikleri kanser tedavileri için Küba’nın yolunu tutan isimler her geçen gün artıyor. İstanbul Okan Üniversitesi ile Küba Onkoloji Enstitüsü arasında yapılan işbirliği kapsamında, kanser araştırmalarıyla gündemde olan Kübalı doktorlar Mart ayında İstanbul’da göreve başlıyor.

OKAN ÜNİVERSİTESİ VE KÜBA ONKOLOJİ ENSTİTÜSÜ İŞBİRLİĞİ

Kanser tedavi konularında araştırmalarıyla özellikle son yıllarda öne çıkan Küba Onkoloji Enstitüsü ile yapılan işbirliği kapsamında, İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi’nde Kübalı medikal onkologlar görev alacaklar. Kübalı onkologlar, her türlü kanser hastasının değerlendirildiği hastane onkoloji konseyinde değerlendirme sürecinde olacaklar. Okan Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Alper Demirarslan “Kübalı onkologlar immünolojik destek konusunda ileriler. İlaçla kanseri durdurmak yerine, vücudun kendini bağışıklık sisteminin ayağa kaldırarak kanserle savaşmasını sağlıyorlar. Amacımız Küba’da belli bir yere gelmiş olan kanser birikimi ile Türkiye’deki birikimi birleştirmek, yakın coğrafyadaki kanser hastalarının hastanemiz merkezinde değerlendirilmesini sağlamak. Gerekli görülen hastaların Küba’ya gitmesi, gerekmeyenlerin de önerilen tedavilerle hastanemizde yapılması sağlanacak.” dedi.

BİR SONRAKİ ADIM İSTANBUL’DA KÜBA ONKOLOJİ ENSTİTÜSÜ KURMAK

Kanser hastalarının son çare olarak gittiği Küba’nın sağlık hizmetini İstanbul’a taşıyoruz diyen İstanbul Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, “Bu anlaşmada Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun ve Havana Büyükelçimiz Berris Ekinci’nin katkıları büyüktür. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bir sonraki adım İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi’nde Küba Onkoloji Enstitüsü Merkezi’nin kurulması olacak. Merkezin kurulmasıyla birlikte, Türk hekimlerimiz de Küba’daki kanser araştırmalarına katılacak. İstanbul Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri ve İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi hekimleri Küba’daki kanser araştırmalarını bizzat yerinde görebilecek. Ayrıca Kübalı hekimler ve tıp öğrencileri de İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi’nin kanser çalışmalarını Türkiye’de gözlemleyebilecek. 2020 yılında Küba’da düzenlenecek olan Dünya Kanser Kongresi’ne İstanbul Okan Üniversitesi ve Küba Onkoloji Enstitüsü ortak bir bilimsel çalışma ile katılmayı hedefliyoruz.” diye belirtti.


İçeriği Paylaşın