Kardiyolojinin Nabzı Washington’da Atıyor

Kardiyolojinin Nabzı Washington’da Atıyor

Kardiyolojinin Nabzı Washington’da Atıyor

Bizi Takip Et


Kardiyologlar girişimsel kardiyoloji alanında dünyanın önde gelen kongrelerinden TCT2016’da buluştu. Girişimsel kardiyovasküler tıp alanında dünyanın en kapsamlı eğitim toplantısı TCT 2016  (Transcatheter Cardiovascular Therapeutics /Transkateter Kardiyovasküler Terapötik) Washington DC’ de gerçekleşti.

Alvimedica, kongrede girişimsel kardiyoloji ve sağlık teknolojileri alanındaki yenilikçi çalışmalarıyla yerini aldı. Katılımcılarda ilgi toplayan, ‘Alvimedica – Cre8 ™: Tasarım Özellikleri ve Sonuçları’ başlıklı bir sanal oturum gerçekleştirdi. Bu yıl ilk kez uygulanan  TCT 360 sanal oturum konseptiyle daha geniş bir katılımcının sunumları izlemesi mümkün oldu. Bu oturumlar sayesinde katılımcılar verilen eğitimlere ve sunumlara zaman ve mekan sınırı olmaksızın erişim imkanına sahip olabiliyor. Bu sayede girişimsel kardiyoloji alanında yaşanan son gelişmeler ve klinik çalışmalar çok daha geniş kitlelere ulaşıyor. Kongrede, Alvimedica’nın, diyabetik kalp hastalarına yönelik çalışmaları büyük ilgi topladı. Dr. A Gomez Menchero’nun gerçekleştirdiği sunumda Amphilimus formülasyonlu Polimersiz İlaçlı stent Cre8’in  diyabetik hastalardaki kısa ve orta vadede klinik sonuçları sunuldu.

Alvimedica Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Alaton, kardiyolojinin kalbinin attığı bu büyük organizasyonda yer alarak, sağlık teknolojilerinde ve özellikle girişimsel kardiyovasküler alanında son gelişmelerin nabzını tuttuklarını ifade ediyor.

Kasım ayında düzenlenen kongre, her yıl dünyanın dört bir yanından araştırmacıları ve ünlü klinikleri bir araya getiriyor. Kardiyoloji alanında eğitimlerin verildiği  TCT’de mevcut tedaviler ve klinik araştırmalarda son gelişmeler tanıtılıyor. Kongre 25 yılı aşkın bir süredir gerçekleştiriliyor ve her yıl dünyada kardiyoloji alanındaki en son gelişmelerin sergilenme platformu oluyor.


İçeriği Paylaşın