Kavitasyon Yöntemiyle Zayıflama

Kavitasyon Yöntemiyle Zayıflama

Kavitasyon Yöntemiyle Zayıflama

Bizi Takip Et


Liposuction kadar hızlı sonuç almak isteyen fakat ameliyattan korkanlar, bu yöntemi pahalı bulanlar, narkoz alamayanlar, ameliyat için vakit ayıramayanlar için artık yeni, etkili ve yan etkisiz olduğu iddia edilen Kavitasyon yöntemi öne çıkmaya başladı.

Türkiye’de Kavitasyon yöntemini uygulayan Mediest Cerrahi ve Medikal Estetik Merkezi’nden Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Atilla Alp, “Amerika’da ünlülerin tercihi olan bu yöntem cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklere dayanan bir yöntem. Öğle tatilinde bile uygulatabileceğiniz ağrısız, acısız İlk seansta yağlı alanın kalınlığına göre değişen 2-10 cm arasında bir incelme görebileceğiniz selülit ve yağ parçalamada son derece etkili olan bu yöntemle 5 seansta 2 beden rahatlıkla incelebilirsiniz” diyor. Dr. Atilla Alp, bu yöntemi şöyle anlatıyor:

“Kavitasyon, cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklere dayanan bir yöntemdir. Bölgesel yağlanma ve selülitle ses dalgaları yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan kavitasyon uygulaması ile oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır.

Kavitasyon denilen bu etki; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır. Kavitasyon Uygulamasında İlk seansta yağlı alanın kalınlığına göre değişen 2-10 cm arasında bir incelme görülebilir.

Kavitasyonda sonraki seanslar haftada 2 seans, daha sonra haftada 1 seans olarak devam edebilir. Kişinin durumuna göre seans sayısı belirlenir. Tedaviyi desteklemek için, yağsız diyet, bol su içilmesi önerilir. Hastanın sisteme girmeden önce ölçüleri alınır ve seans sonrası tekrar ölçü alınır. Sonuç gerçekten yüz güldürücüdür. Mezuradaki rakamlar en az 2 maksimum 10 cm kadar azalmıştır.”

Uygulama öncesi ve sonrasında bol bol su içilmesinden başka hiçbir ön hazırlık gerektirmeyen Kavitasyon seansı ortalama 40 dakika sürüyor. Uygulama, haftada bir ya da iki seans olmak üzere, kişinin durumuna göre 8-10 seansta tamamlanıyor.

KAVİTASYONU LİPOSUCTİONDAN AYIRAN ÖZELLİKLER

Dr. Atilla Alp, “Kavitasyon, Liposuction veya abdominoplasti yani karın germe denilen yöntemleri gerektiren durumlar dışında, ameliyatsız çözüm isteyen kişiler için teknolojiyle birlikte tıbbın varabileceği gerçek sonuçlar vaat eden, Güvenli, ağrısız, cerrahi müdahale gerektirmeyen, selülit ve yağ parçalamada son derece etkili bilimsel bir alternatiftir” diyor.

Dr. Atilla Alp, kavitasyon ile ilgili merak edilen soruları da yanıtladı.

. Uygulamada kadın-erkek farkı var mıdır, spor yapmak gerekir mi?
Uygulamada kadın erkek ayrımı olmayan kavitasyon yöntemi uygulanırken Özel bir diyet, spor takviyesi gerekmez fakat yağsız besinler yenmeye dikkat edilmesi gereklidir. Buna dikkat etmemek kaybedilen yağların yeniden oluşmasına neden olur.

Yine de serbestleşen yağ asitlerini harcamak ve yenilerini depolamamak için ultra kavitasyon ile hipoosmolar lipotomi ertesi, yaşa ve bedene uygun bir beslenme ve hareket etmenin haricinde özel bir çaba gerekmez.

. Ne kadar zamanda sonuç alınıyor, kaç seans uygulamak gerekir?

İlk seanstan itibaren yağlı bölgede elle tutulur bir yumuşama ardından da sertleşip küçülme hissedilen yöntemde gözle görülür sonuçlar ise 15. günden itibaren görülebilir.

Uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğü ve yoğunluğuna göre değişebilmekle birlikte 10-15 gün aralıklarla 4-8 seans arasında uygulanır. Birlikte yapılması gereken yardımcı uygulamalara göre bu süreler değişkenlik gösterebilir.

. Kavitasyon yöntemi kimlere uygulanamaz?

Yüksek tansiyon ve koroner kalp hastalığı, diyabet, kan koagülasyon disfonksiyon rahatsızlıkları olan kişilerde, amaçlanan uygulama bölgesinde yara veya dermatit bulunması halinde, uygulama bölgesinde metal protez bulunması durumunda, hamilelerde, Akut veya kronik hastalıklar veya ciddi patolojik değişiklikler yaşamış kişilerde uygulanamaz.

. Kavitasyonun sağlığa faydası var mıdır?

Kavitasyon kurtulmak istenilen, bel, karın, göbek, kol, kalça ve sırttaki çözülemeyen depo yağları parçalayıp, yerleşmiş bölgesel yağları öncelikle eritmek, selülitli bölgelerin görünümünü azaltmasına yardımcı olmak amacıyla kullanılan güçlü bir sistemdir. Kavitasyon makinesinin bir diğer özelliği de ayarı değiştirilerek güçlü ultrason dalgaları aynı zamanda cilt sıkılaştırması için fayda sağlamaktadır.


İçeriği Paylaşın