Kayseri’de Otizm Konusunda Eğitimler Verdi!

Kayseri’de Otizm Konusunda Eğitimler Verdi!

Kayseri’de Otizm Konusunda Eğitimler Verdi!

Bizi Takip Et


Tohum Otizm Vakfı’nın Garanti Bankası sponsorluğunda faaliyet gösteren Sürekli Eğitim Birimi, Kayseri Otizm Derneği iş birliği ile 27 – 28 Şubat’ta aileler ve eğitimcilerle buluştu. Özkar Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde düzenlenen seminerlerde, otizm konusunda uygulamalı eğitimler verildi.

Tohum Otizm Vakfı Sürekli Eğitim Birimi, otizmli çocuk ailelerine ve öğretmenlerine yönelik ücretsiz olarak düzenlediği eğitimlerle Kayseri’de aile ve eğitimcilerle buluştu. Otizm eğitim atölyeleri aracılığıyla, otizmli çocuğa sahip olan aileler ve okulunda otizmli öğrencisi bulunan eğitmenlere otizm konusunda farkındalık yaratılarak, uygulamalı eğitimlerle yeni beceriler kazandırılması hedefleniyor.

Otizmin günümüzde bilinen tek tedavisi erken tanı ve sürekli yoğun eğitimdir. Erken tanı ve doğru bir eğitim ile yoğun olarak eğitim alan çocukların yaklaşık yüzde 50’sinde otizmin belirtileri kontrol altına alınabilmekte ve gelişim sağlanabilmektedir.

Kayseri Otizm Derneği ve Özkar Özel Eğitim Uygulama Merkezi iş birliği ile 27 – 28 Şubat’ta gerçekleşen otizm eğitim atölyelerinde ‘Otizmli Çocuklara İletişim Becerisi Kazandırma’, ‘Otizmli Çocuklara Özbakım Becerilerinin Öğretimi’, ‘Otizmli Çocuklara Bağımsızlık Kazandırma’, ‘Problem Davranışlar ve Başa Çıkma Stratejileri’ ve ‘Gelişimsel Yetersizlik Gösteren Çocuk Ailelerinin Eğitimi’ konuları anlatılarak uygulamalı eğitimler verildi.


İçeriği Paylaşın