Medicana Samsun Hizmete Girdi

Medicana Samsun Hizmete Girdi

Medicana Samsun Hizmete Girdi

Bizi Takip Et


Medicana Sağlık Grubu’nun; sekizinci hastanesi olan Medicana Samsun Hastanesi, 8 Ağustos 2011 Pazartesi günü hizmete girdi.

Medicana Sağlık Grubu’na bağlı hastanelerde her yıl bir milyonun üzerinde hasta tedavi edildiği vurgulanan açıklamada şu bilgiler verildi:

“21 bin anjiyografi, 4 bin kalp ameliyatı gerçekleşmektedir. Medicana, transplantasyonda öncü kuruluşlardan biridir. Profesyonel Yönetimi, 20 yılı aşkın deneyimi, dünyanın sayılı merkezlerinde bulunan ileri teknolojisi, bilimsel çalışmaları ve yüksek hasta memnuniyeti ile  kapsamlı Sağlık Hizmeti sunan Medicana Sağlık Grubu, Avrupa Birliği standartlarında sağlık hizmeti sunma hedefiyle Türkiye’nin diğer illerine de sağlık yatırımı yapıyor.”

Medicana Samsun Hastanesi’nin hizmete başlaması nedeniyle düzenlenen basın toplantısında konuşma yapan Medicana Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dt. Hüseyin Bozkurt, Samsun yatırımıyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:

“70 milyon dolarlık yatırım değeri bulunan Medicana Samsun Hastanesi, Karadeniz Bölgesi’nin sağlık üssü olarak planlanırken bölge ülkelerinin de sağlık ihtiyacına cevap verecek şekilde hazırlanmıştır.

30.000 metrekare kapalı alanda 220 yatak kapasitesi ile bölgenin büyük özel hastanelerinden biri olarak planlanan Medicana Samsun Hastanesi; en son teknolojik olanaklar, konforlu ve hasta mahremiyetini ön planda tutan tedavi mekanları, deneyimli hekim kadrosu ile uluslararası sağlık hizmeti sunmaya hazırdır. SGK ile her branşta anlaşma yapılmıştır.”

JCI BELGESİNE SAHİP

Basın toplantısında “Sağlıkta dünya standardını Karadeniz’e taşıyoruz” diyen Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, Medicana Sağlık Grubu’nun İstanbul ve Ankara’daki 7 hastanesiyle JCI Belgesine sahip olarak uluslararası standartlarda hizmet verdiğini belirtti.

Ölmez, “Grubun İstanbul ve Ankara’daki hastanelerinde uluslararası standartlarda sağlık hizmeti sunulmaktadır. Samsun hastanemizde de hastalara 7 gün 24 saat doğru, hızlı ve güvenilir sağlık hizmetini aynı standartlarda sunmayı misyon olarak edinmiştir. Hastalarımızın; yalnız tanı, teşhis, tetkik ve tedavi safhalarında değil, sağlıklı olma halini sürdürme konularında da yanında olacak çok kapsamlı bir sosyal sorumluluk vizyonuna sahibiz” şeklinde konuştu.

Borsan Şirketler Grubu Başkanı Adnan Ölmez, Medicana Samsun Hastanesinde tümü tek kişilik olan hasta odalarının, hastaların ve refakatçilerin maksimum konfor ve tıbbi güvenliği hedeflenerek planladığını sözlerine ekledi.

Medicana Samsun Hastanesi Genel Müdürü Vahap Doğan da, “Yurt içinde ve yurt dışında tüm hastalarımıza en yüksek kalitede eşit bakım hizmeti vererek, hastalarımızın kendilerini güven içinde hissettikleri ve tüm beklentilerinin karşılandığı sağlık kurumu olmayı istiyoruz dedi.


İçeriği Paylaşın